Kolejne 21 mln zł dla Skierniewic

2
4945
fot. UM Skierniewice

Pod koniec kwietnia w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę na sfinansowanie wybudowania instalacji odsiarczania i odpylania w Ciepłowni Miejskiej przy ul. Przemysłowej 2 w Skierniewicach.

Energetyka Cieplna otrzymała wsparcie w kwocie 21 mln zł na budowę nowocześniej linii odsiarczania i odpylania spalin. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ok 28 mln zł. Dzięki tym pieniądzom poprawi się jakość powietrza nad Skierniewicami. Inwestycja powinna ruszyć w połowie wakacji.

– Cały czas staramy się podnosić jakość oferowanych przez nas usług. Inwestujemy w ekologię, ale również rozbudowujemy naszą sieć ciepłowniczą – informuje Jan Woźniak, prezes spółki – Ciepło, które produkujemy, ogrzewa już wiele domów w naszym mieście. Dzięki stałej rozbudowie sieci docieramy do wielu nowych odbiorców. Są to działania, które realnie wpływają na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Spółka skorzystała z programu przeznaczonego dla przedsiębiorców. Ma on na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz wsparcie w realizacji projektów proekologicznych. Miejska spółka otrzyma nisko oprocentowaną pożyczkę a pozyskane w ten sposób dofinansowanie posłuży do budowy nowoczesnej infrastruktury, dzięki której skierniewiczanie będą oddychać czystszym powietrzem.

- Reklama -

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
makbjnk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bjnk
Gość
bjnk

EC poczela juz od wczoraj pewne kroki ku oszczednosci … wylaczyla oswietlenie komina ; )

mak
Gość
mak

Jak zwykle propaganda! Zamiast prawdę czyli że firma otrzymała pożyczkę to pisze się o wsparciu. Poza tym to wszyscy, poza prezesem EC, wiedzą że wpływ ciepłowni na jakość powietrza w Skierniewicach jest ….żaden. Tak naprawdę poprawiają jakość powietrza w Puszczy Mar. i Żyrardowie a nie w Skierniewicach. Ale czego nie robi się dla propagandy sukcesu. W propagandzie pan prezes osiągnął mistrzostwo jeszcze niedawno miał grzać gazem i produkować energię elektryczną, miała być turbina potem silniki a jest ….. wielkie g…… No to teraz odsiarczanie które i tak musi zrobić bo inaczej mu budę zamka