Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiKolejne dofinansowanie na drogi powiatowe

Kolejne dofinansowanie na drogi powiatowe

- REKRAMA -

Starostwo Powiatowe w Skierniewicach jest jednym z kilku samorządów na terenie naszego regionu, który otrzymał dofinansowanie w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Środki te pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. 

- REKRAMA -

W przypadku powiatu jest to kwota w wysokości blisko 339 tys. zł. (338 420 zł )

– Pieniądze te pozwolą nam na przebudowę 1500 metrów drogi  Pod Borem – Wilkowice – Kwasowiec – Raducz – Jeruzal – mówi starosta Mirosław Belina – Chodzi tu o odcinek od drogi wojewódzkiej 707 aż do granic z powiatem rawskim.

- Reklama -

W opinii przedstawicieli Zarządu Powiatu ta inwestycja znacznie poprawi komfort życia osób mieszkających w obrębie gminy Nowy Kawęczyn, jak również podniesie atrakcyjność tamtejszych terenów. Zakończenie prac, zgodnie z umowa podpisaną z Zarządem Województwa Łódzkiego, zaplanowano na koniec października tego roku.

Wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego w ramach tego przedsięwzięcia trafiło również do gmin: Głuchów (111 250 zł.), Kowiesy (129 740 zł.), Lipce Reymontowskie (206 340 zł.), Maków (181 520 zł.), Nowy Kawęczyn (156 200 zł.) oraz Słupia (78 060 zł.).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE