Strona główna Wiadomości Kolejne dotacje dla Skierniewic

Kolejne dotacje dla Skierniewic

Skierniewice otrzymały ok. 3 mln zł dofinansowania na realizację zadań z zakresu infrastruktury społecznej. Pieniądze zostaną wykorzystane na funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Prawie 2,5 mln złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i zostanie przeznaczone na budowę nowego budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych w Skierniewicach – Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dotychczasowy budynek przy ul. Waryńskiego nie odpowiada już standardom, dlatego zostanie wybudowany nowy przy ul. Nowobielańskiej. Budynek ma być jednokondygnacyjny, będzie w nim 8 pracowni terapii zajęciowej oraz sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Obiekt ma zostać oddany do użytku do końca roku.

Drugie dofinansowanie, 450 tys zł. pochodzi z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i zostanie przeznaczone na zmodernizowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w dawnym budynku bursy ZSZ nr 2 przy ul. Rybickiego. Koniec inwestycji planowany jest na koniec listopada br.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE