Kolejne rekordy podczas skierniewickiego 26. Finału WOŚP!

0
753
Fot. UM Skierniewice

Ponad 110 tys. złotych – to efekt 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skierniewicach. Stu pięćdziesięciu wolontariuszy pieniądze zbierało na ulicach miasta i gminy, w Centrum Kultury i Sztuki i w hali OSiR na meczu serc z udziałem samorządowców, sportowców i amatorów.

Najwięcej, bo 85 tysięcy złotych znalazło się w puszkach wolontariuszy. Rekordzista wysypał z puszki 4.284 złote, bijąc tym samym swój ubiegłoroczny rekord. Uczestniczące w orkiestrze małżeństwo ze Skierniewic uzbierało 4.944 złote. Ponad 17 tysięcy złotych przyniosły licytacje prowadzone na antenie radia RSC. Złote jabłuszko wylicytowane zostało za kwotę 12 tysięcy złotych.

Aukcje i licytacje prowadzone były również w Centrum Kultury i Sztuki. Skierniewiczanie licytowali kalendarze, książki, płyty, gadżety orkiestry. Były też wykonane przez mieszkańców sercniki, czyli ciasta pełne miłości i drzewka z zakładu doświadczalnego Instytutu Ogrodnictwa w Prusach. Można było wylicytować kulig, rolę w przedstawieniu teatralnym Truskawkowych Rodziców, karnety na siłownie, trening z Popkiem, rękawice bokserskie i inne sportowe gadżety.

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP siedmiokrotnie, jednak ostatni raz kompleksowo wspierano ją w styczniu 2013 roku. A jest to dziedzina medycyny, która rozwija się intensywnie i ciągle potrzebuje nowoczesnego sprzętu umożliwiającego ratowanie najmniejszych pacjentów.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach od lat korzysta z funduszy WOŚP. Od 1997 roku do szpitala trafił sprzęt i aparatura medyczna o łącznej wartości miliona złotych. Najwięcej sprzętu trafiło właśnie do oddziału noworodkowego.

Podczas ubiegłorocznego finału w Skierniewicach zebrano ponad 108 tys. zł. W 2016 do puszek trafiło ponad 101 tys. zł.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o