Strona głównaWiadomościKolejne zmiany w skierniewickim schronisku

Kolejne zmiany w skierniewickim schronisku [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

Zobacz galerię [12]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [12]
Nowe wybiegi i boksy dla kotów i psów, a w planach kolejny „koci” domek i dalsza poprawa infrastruktury. Samorząd cały czas modernizuje przestrzeń skierniewickiego schroniska, by zwierzakom żyło się lepiej.

Od lat dzięki środkom płynącym ze skierniewickiego samorządu, schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pamiętnej zmienia się na lepsze. W ostatnich latach z kasy miasta przekazano prawie 450 tys. zł. Cześć środków przeznaczono także na pielęgnację zwierząt. Zdecydowaną większość zainwestowano jednak w poprawę warunków stacjonarnych i budowę szpalerów. W samym 2018 roku wybudowano 100 takich miejsc. W 2019 i 2020 powstały kolejne, a teren schroniska został częściowo utwardzony, oświetlony i odwodniony. Dzięki wykonanym instalacjom, na miejscu jest teraz dostęp do bieżącej wody i prądu. W ubiegłym roku w przestrzeni zaczął funkcjonować także drewniany domek, przeznaczony dla kotów. Dodatkowo cały teren monitoruje siedem kamer. Cały czas pojawiają się też nowe nasadzenia.

Odwodnienie, utwardzenie, kolejne boksy i alejki w skierniewickim schronisku

To jednak nie koniec. Miasto zwiększa swoje udziały w spółce, dzięki czemu Zakład Utrzymania Miasta niebawem otrzyma około 250 tys. zł. Duża część z tych środków zostanie przekazana właśnie na schronisko.

 Pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, które mają rozbudować i zmodernizować schronisko. Konkretnie posłużą na dalszą modernizację boksów, jak również utwardzenie i odwodnienie terenu – informuje prezes Piotr Majka.

Inwestycje są niezbędne, mimo że jak dodaje sytuacja „kadrowa” na ten moment jest opanowana. W schronisku przebywa obecnie około 180 psów.

– Adopcja zwierząt staje się coraz bardziej popularna. To sprawia, że mamy mniej lokatorów i więcej miejsca. To jednak nie znaczy, że przestajemy działać. Cały czas likwidujemy boksy, powstałe w 2007 roku, często z materiałów odpadowych. Dziś te miejsca nie nadają się do użytku. Aby schronisko mogło funkcjonować zgodnie z wymogami, musimy dalej podwyższać jego standard i być gotowym na przyjęcie kolejnych zwierząt. Do zrobienia, cały czas jest bardzo wiele.

W planach kolejny koci domek w skierniewickim schronisku

Prawdopodobnie trzeba będzie też zbudować nowy domek dla kotów. Ten, który powstał w ubiegłym roku, zaczyna się powoli zapełniać.

 Na tę chwilę w schronisku mamy około 21 dorosłych kotów. Przypuszczamy, że za chwilę po „zimowych rujach” ta liczba się zwiększy o maluchy – informuje zastępca kierownika Anna Jagoda. – W domku dotychczas były trzy boksy. W ostatnim czasie dobudowaliśmy do nich wybiegi, powstałe z materiałów z odzysku, dzięki ciężkiej pracy naszego pracownika Tomka Brodowskiego. W tej chwili podłożem jest piasek, ale już myślimy nad jego wymianą. Zdecydowanie najlepsza byłaby sztuczna trawa, która pomogła by utrzymać czystość – dodaje.

Warto dodać, że maksymalnie w jednym domku, powinno przebywać nie więcej niż 30 kotów. Nowy budynek jest zatem niezbędny. Schronisko liczy na pomoc w urządzeniu „wychodków” i apeluje o wsparcie. Poza sztuczną trawą chętnie przyjmie także inne kocie artykuły w tym m. in: drapaki, budki, kuwety, zabawki. Mile widziane także artykuły do pielęgnacji, żwirki i tradycyjnie sucha bądź mokra karma.

Warto dodać, że w domku zostały wygospodarowane także dwa dodatkowe pokoje, które za chwilę posłużą dla kociąt. Zwierzęta będę tam bezpieczne i odseparowane od dorosłych osobników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE