Kolejny etap prac na ul. Strobowskiej

0
fot. UM Skierniewice

- REKRAMA -

Od 1 sierpnia w kolejny etap wkraczają prace budowlane na ul. Strobowskiej. Wyłączony zostanie z ruchu odcinek od ul. Kilińskiego do ul. Granicznej. Zakaz oczywiście nie obejmuje mieszkańców tej części ulicy. Jak informuje wykonawca od 1 sierpnia prowadzone będą prace polegające na odtworzeniu nawierzchni jezdni na wspomnianym odcinku. Kierowcy uważajcie na utrudnienia w tym rejonie.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa gruntowna przebudowa ul. Strobowskiej. W ramach zadania na całym odcinku powstaje nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa. W projekcie uwzględniono również instalacje oświetlenia LED, budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, miejsc parkingowych oraz zjazdów do posesji. Obecnie drogowcy budują kolejne odcinki chodników i podbudowy pod przyszłą nawierzchnię oraz montują oświetlenie.

W związku z prowadzonymi pracami, wyłączona z ruchu jest większa część ulicy Strobowskiej. Przez kilka najbliższych tygodni nadal nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Granicznej (na wysokości kapliczki) do cmentarza komunalnego (nie dotyczy mieszkańców ulicy, służb miejskich i pracowników budowy). Dojazd do nekropolii będzie możliwy jedynie od ul. Rawskiej, nowym odcinkiem, który powstawał w ostatnich tygodniach.

Warto dodać, że całość zadania będzie kosztować nieco ponad 7 mln złotych. Ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie pochodzące z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Planowany termin zakończenia zadania to koniec października tego roku.

- Reklama -

ŹRÓDŁOUM Skierniewice
Poprzedni artykułNowa sygnalizacja w Skierniewicach
Następny artykułZdrój Wody Pitnej w Skierniewicach – czekamy na opinie
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments