Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiKomputery dla szkół powiatu skierniewickiego

Komputery dla szkół powiatu skierniewickiego [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

Zobacz galerię [12]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [12]
19 laptopów dziś trafiło do dwóch szkół średnich funkcjonujących na terenie powiatu skierniewickiego ziemskiego. – Laptopy są wyposażone w systemy operacyjne, programy antywirusowe oraz myszki bezprzewodowe.

Nie zapomnieliśmy również ubezpieczeniu urządzeń  – wylicza wicestarosta Tadeusz Grotkowski –  Centrum Projektów „Cyfrowa Polska” działające w ramach Ministerstwa  Cyfryzacji  przekazało nam 44860 zł.  Z mojej wiedzy wynika, że jesteśmy pierwszym samorządem, który takowe wsparcie rządowe otrzymał.

Okazuje się, że samorząd powiatowy wykorzystał w stu procentach możliwości finansowania, gdyż ,jak mówi starosta Mirosław Belina podział środków prowadzony jest w kilku ramach wynikających z pewnych algorytmów.- Pierwszy szczebel to finansowanie do 30 tys. zł. My z kolei znaleźliśmy się w drugiej grupie, gdzie przygotowano środki do 50 tys. zł. 

10 zestawów trafi do Zespołu Szkół w Bolimowie, kolejne 9 do Zespołu Szkół w Głuchowie. Jak będą rozdzielone?  – Przy rozdziale komputerów braliśmy pod uwagę przede wszystkim to, czy nasz uczeń posiada komputer oraz w jakiej sytuacji finansowej znajduje się rodzina młodego człowieka – mówi Elżbieta Gródecka, dyrektor Zespołu Szkół w Bolimowie. – Urządzenia te w najbliższym czasie ostaną przekazane, choć nasz uczeń będzie musiał mieć na uwadze to, iż jest to komputer wypożyczony, dlatego też prosimy, aby dbało jego stan.  

W przypadku szkoły w Głuchowie komputery ułatwią również zajęcia zdalne przy przedmiotach zawodowych. – Lekcje kulinarne nie sprawiają większego kłopotu uczniom oraz nauczycielom, ponieważ korzystamy z dobrodziejstwa zasobów internetowych – mówi Katarzyna Jochym, dyrektor Zespołu Szkół w Głuchowie – Mieliśmy obawy, co do przedmiotów dotyczących kierunków prorolniczych ale okazało się, że nasi uczniowie mieszkają na terenach wiejskich, gdzie prowadzone są race rolne. Dzięki temu – pomagając rodzicom – mogą konfrontować wiedzę z praktyką.

Środki, które otrzymał powiat skierniewicki ziemski są elementem programu „Zdalna szkoła” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa i jego trwałość wynosi pięć lat. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE