Strona głównaBiznesKoncentrator tlenowy – mobilny czy stacjonarny?

Koncentrator tlenowy – mobilny czy stacjonarny?

Materiał partnera

- REKRAMA -

W języku medycznym koncentratorem tlenowym okazuje się specjalistyczna aparatura jaka stosowana jest w przypadkach niedotlenienia organizmu, bądź w zaleceniach dotyczących systematycznego podawania dodatkowej ilości tlenu pacjentom z rozmaitymi schorzeniami chorobowymi, przy których standardowa ilość czystych mas powietrza docierających z procesu oddychania jest niewystarczająca. Poprzez inwestycję w fachowe urządzenie realna jest skuteczna oraz efektywna kuracja z wykorzystaniem oczyszczonego tlenu, czyli tak zwana tlenoterapia. Obecnie staje się to coraz modniejszą metodą jaka opiera się na wydajności, ale także skuteczności działania nawet przy bardzo zaawansowanych problemach zdrowotnych. Leczący się czy też chcący profilaktycznie zafundować sobie sesje tlenowe, bo i do tego przeznaczone są koncentratory, mają możliwość wyboru spośród modeli stacjonarnych oraz mobilnych.

Najczęściej wybierany

Kiedyś, gdy nie było możliwości leczenia się tlenem na własną rękę, w pojedynkę, konieczne było udawanie się do placówki medycznej, gdzie tlen był podawany pacjentowi na przykład kilka dni pod rząd. Obecnie, dzięki pojawieniu się wysokiej jakości sprzętów tlenowych zaistniała szansa na to, ażeby warunki szpitalne odtworzyć w bardziej przyjaznej scenerii, to jest we wnętrzu własnego zacisza domowego. Pacjenci dysponujący wielką powierzchnią do zagospodarowania, dajmy na to mogący sobie pozwolić na zupełnie odrębne pomieszczenie na przygotowanie swego rodzaju pokoju medycznego, przeważnie stawiają na stacjonarne aparaty tlenowe. Są one trwałe, wytrzymałe, mają znakomitą wydajność oraz nieco większą moc niż te przenośne, które są mniejsze gabarytowo. Dobór koncentratora powinien być indywidualną inwestycją, a to na co konkretnie się zdecydujemy uzależnione od stanu zdrowia i kondycji pacjenta. Osoba przykuta do łóżka warto aby jednak dysponowała stacjonarnym, większym rozmiarowo, ale i solidniejszym aparatem.

W mniej zawiłych przypadkach

Koncentratory mobilne to przenośna aparatura, która jest zalecana w tlenoterapii stosowanej sporadycznie. Tego typu urządzenie na pewno wiąże się z ogromnym komfortem użytkowania, w odróżnieniu od stacjonarnej, potężnej maszyny działającej na wysokich obrotach, która montowana jest w jednym, konkretnym miejscu i jakiej nie da rady wziąć ze sobą na przykład na wyjazd, jak ma to miejsce przy urządzeniu mobilnym. Koncentrator przenośny działa na baterie, które bez problemu można zmienić samodzielnie, nie trzeba żadnych fachowców do konserwacji sprzętu, czy jego ustawiania, co z kolei zaleca się przy wyborze modelu stacjonarnego. Poprzez posiadanie przenośnego urządzenia tlenowego, nie zamykamy się w czterech ścianach własnego mieszkania i możemy normalnie funkcjonować. To dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, często wyjeżdżających, których kondycja zdrowotna nie jest najgorsza i nie ma potrzeby, aby przestawali normalnie funkcjonować w społeczeństwie, przykuwając się do stacjonarnego urządzenia medycznego.

Niezależnie od rodzaju koncentratora tlenowego, na który postawi pacjent ostatecznie, zawsze jego zakup wiąże się z gigantycznymi kosztami. Można tego uniknąć w bardzo prosty sposób, a mianowicie trzymając się popularnego przysłowia „wilk syty i owca cała”, a dokładniej – nawiązując współpracę z firmami typu Elektrotechmed, które proponują wynajem profesjonalnych urządzeń medycznych.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE