Konkurs na Zastępcę Prezydenta Skierniewic rozpoczęty

0
369
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Prezydent Krzysztof Jażdżyk zaprosił do składania ofert na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta odpowiedzialnego za sprawy inwestycyjne. Konkurs trwa do 16 stycznia 2015 r.

Do tej pory wiceprezydent był wybierany w ramach rozmów koalicyjnych. Krzysztof Jażdżyk na stanowisko wiceprezydenta odpowiedzialnego m.in. za oświatę, kulturę i sport, powołał swojego bliskiego współpracownika Jarosława Chęcielewskiego z RdSu, najbardziej aktywnego radnego poprzedniej kadencji, natomiast drugi zastępca odpowiedzialny za sprawy inwestycyjne zostanie wybrany w ramach konkursu. Jak powiedział prezydent, musi to być specjalista z dużym doświadczeniem. Na chwilę obecną Skierniewice mają ostatnią szansę na pozyskanie środków z dużych rozdań unijnych.

Przed rozpoczęciem konkursu zaczęły się już pojawiać różne nazwiska. Jednym z typowanych osób był Paweł Słojewski z PiSu, jednak nie jest on zainteresowany. Były wiceprezydent, Piotr Łyżeń, oświadczył, że wycofuje się z działalności publicznej. Pojawia się również nazwisko Leszka Trębskiego. Jak do tej pory złożenie swojej aplikacji potwierdził Tomasz Słowiński, wiceprezes Polskiej Partii Piratów, który startował z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego w jesiennych wyborach samorządowych na fotel prezydenta Skierniewic. Natomiast w rozmowie z Radio Łódź Eugeniusz Góraj, były burmistrz Rawy Mazowieckiej powiedział, że jest na etapie przygotowywania dokumentów.

Osoby składające swoją ofertę muszą posiadać wykształcenie wyższe, minimum 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego oraz doświadczenie realizacji procesu inwestycyjnego prowadzonego w jednostkach samorządu terytorialnego, niekaralność.

Do obowiązków Zastępcy Prezydenta Miasta będzie należał nadzór nad wydziałami inwestycji kubaturowych, pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, architektury i budownictwa oraz dróg i komunikacji.

Jest to konkurs otwarty, więc każdy może złożyć swoją ofertę w sekretariacie Prezydenta Miasta Skierniewice do 16 stycznia 2015 r.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o