Konrad Sobolewski potrzebuje naszej pomocy

1
1502

31-letni skierniewiczanin choruje na rzadką, śmiertelną chorobę krwi. Jego stan się pogarsza, a roczna kuracja nierefundowanym lekiem kosztuje 1,2 miliona złotych. Rodzina nie jest w stanie podołać takiemu obciążeniu, dlatego zwraca się o pomoc do darczyńców.

Konrad od 13 lat choruje na napadową nocną hemoglobinurię (PNH) – jest to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpad stopniowo uszkadza poszczególne organy, dlatego kilka lat temu Konrad przeszedł już przeszczep wątroby. W ostatnim czasie choroba jednak szybko postępuje, a ostatnim ratunkiem dla skierniewiczanina jest przeszczep szpiku kostnego. Aby lekarze mogli tego dokonać, niezbędne jest ustabilizowanie stanu zdrowia pacjenta. Jest to możliwe jedynie przy użyciu bardzo drogiego leku o nazwie Ekulizumab, który jednak nie jest refundowany. Roczny koszt terapii tym lekiem wynosi ponad 1,2 miliona złotych.

– Rozpoczęliśmy akcję zbiórki pieniędzy, ponieważ taka kwota jest dla nas nieosiągalna. – mówi Jerzy Sobolewski, tata Konrada. – Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że nie ma innego sposobu leczenia mojego syna.

Zbiórką pieniędzy zajęła się skierniewicka Fundacja Pomocy Społecznej „Chodźmy Razem”. Wpierać leczenie Konrada można wpłacając dowolne kwoty na konto:
72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 – z dopiskiem „Na leczenie Konrada Sobolewskiego” Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Monika Romanowska Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika Romanowska
Gość
Monika Romanowska

3mam kciuki za ciebie Kondziu !! pieniazki przelałam