Korupcja w Urzędzie Gminy w Makowie – urzędnik przyjął 2,5 tys. zł łapówki

0
377
Fot. SXC.hu

Wczoraj (10.07), w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Skierniewicach, zatrzymany został 32-letni funkcjonariusz Urzędu Gminy w Makowie. Dzisiaj prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2 500 zł. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, oskarżony pełnił funkcję Inspektora do spraw Inwestycji. 10 lipca br. przyjął korzyść majątkową w kwocie 2 500zł. Zażądał jej w zamian za podjęcie działań, które doprowadzić miały do zaniżenia opłat za zajęcie pasa drogowego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył wręczający korzyść majątkową. Reprezentuje on firmę, która wykonywała sieć umożliwiającą dostęp do Internetu. Łączyło się to z koniecznością wykonania prac w obrębie pasa drogowego, za co należało, na rzecz gminy, uiścić stosowne opłaty.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zażądał, a następnie przyjął od przedstawiciela firmy korzyść majątkową w kwocie 2 500 zł. zobowiązując się przy tym, że doprowadzi do tego, że w decyzji, która będzie określała wysokość opłat zaniżona zostanie ilość dni, w których ze względu na wykonywane prace, pas drogowy był zajęty.

Aktualnie trwa przesłuchanie podejrzanego w skierniewickiej prokuraturze. Po jego zakończeniu podjęte zostaną decyzje, co do środków zapobiegawczych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o