Kradli przewody telekomunikacyjne

0
366
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat, podejrzewanych o kradzież przewodów telekomunikacyjnych o łącznej wartości ponad 80.000 złotych. 17 lutego 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wobec podejrzanych zastosowała policyjny dozór.

15 lutego 2017 roku policjanci z wydziału kryminalnego pracując nad sprawą kradzieży przewodów miedzianych z terenu gminy Bolimów zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu skierniewickiego. Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że mężczyźni od 2014 roku dokonywali kradzieży nieużywanych przewodów telekomunikacyjnych zakopanych w ziemi. Proceder dotyczył nie tylko powiatu skierniewickiego, ale również brzezińskiego i łowickiego. Sprawcy od ponad 2 lat „zarobili” w ten sposób ponad 80.000 złotych.

Policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanych ujawnili i zabezpieczyli dokumentację wystawioną przez punkty skupów złomu z terenu województwa mazowieckiego. Dodatkowo znaleźli także maszynę służącą do wyciągania przewodów z ziemi.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o