Strona głównaWiadomościGmina KowiesyKradzieże i usiłowanie rozboju - zarzuty dla dwóch mieszkańców powiatu skierniewickiego

Kradzieże i usiłowanie rozboju – zarzuty dla dwóch mieszkańców powiatu skierniewickiego

- REKRAMA -

Pod koniec lutego 2016 roku skierniewicka policja została powiadomiona o kradzieży torebki  w rejonie wiaduktu w Skierniewicach, gdzie sprawca wyrwał rowerzystce umieszczoną na kierownicy torebkę. W środku znajdowały się dokumenty, karty płatnicze i telefon – warte łącznie ponad 500 złotych.


Pracujący nad sprawą policjanci, 17 marca 2016 roku, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu skierniewickiego, w wieku 20 i 21 lat – którzy mogli być związani ze sprawą. Podczas prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili podejrzenia wobec przestępczych działań dwóch mężczyzn i ustalili, że w lutym i marcu 2016 roku dokonali kilku różnych czynów na terenie powiatu skierniewickiego i żyrardowskiego.

Sprawę objęła śledztwem Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. 18 marca 2016 roku obydwaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 20-latek odpowie za usiłowanie rozboju na terenie powiatu żyrardowskiego, kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Kowiesy, kradzież torebki w Skierniewicach na osiedlu Widok, usiłowania kradzieży z włamaniem  do sklepu spożywczo-przemysłowego na terenie gminy Nowy Kawęczyn oraz kradzieży samochodu i innych przedmiotów z terenu gminy Kowiesy. Z kolei 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Kowiesy oraz kradzieży samochodu i innych przedmiotów z terenu tej gminy, a także zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego na terenie gminy Nowy Kawęczyn.

Ponadto zarzuty usłyszał również  21-letni paser z terenu powiatu żyrardowskiego, który zajął się odsprzedażą skradzionych przedmiotów. W wyniku działań policji odzyskana została część skradzionych rzeczy, w tym: elektronarzędzia, telefon, sprzęt RTV oraz skradziony samochód – Skoda Fabia.

W piątek, 18 marca 2016 roku Prokurator Rejonowy w Skierniewicach postanowił o oddaniu 20- i 21-latka z terenu powiatu skierniewickiego pod dozór policji oraz zakazał im opuszczania kraju.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE