Za nami już najważniejsze ogólnopolskie zawody pływackie sezonu, Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – bo o nich mowa – odbyły się w tym roku w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Do Szczecina zjechali najlepsi polscy pływacy by móc w dniach 27-31 maja rywalizować w dwudziestu konkurencjach o miano najlepszych pływaków w kraju.

Wśród 605 zawodników z 125 klubów nie zabrakło reprezentantów Skierniewic, którzy bardzo mocno zaznaczyli swój udział w polskim czempionacie. Krzysztof Jankiewicz lider naszej reprezentacji, który od roku 2008 corocznie zdobywa medale mistrzostw Polski seniorów, również i w tym roku dwukrotnie stanął na podium mistrzostw. W swoim pierwszym starcie na dystansie 200m stylem grzbietowym Krzysiek zajął ósme miejsc, start w tej konkurencji potraktował jako rozgrzewkę przed swoimi koronnymi dystansami. Dzień później Jankiewicz startując w konkurencji 100m stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal z wynikiem 0:55,22, który jest nie tylko nowym rekordem życiowym zawodnika, ale i również nowym rekordem województwa. Następny dzień rywalizacji to przede wszystkim bardzo szybkie pływanie Jankiewicza na dystansie 50m stylem grzbietowym co przełożyło się na wywalczenie srebrnego medalu w tej konkurencji. Wicemistrzostwo Polski osiągnięte ze znakomitym czasem 0:25,57, który okazał się jedyne o 0:00,05 gorszym od wymaganego minimum kwalifikującego do występów w Mistrzostwach Świata.

Poza sukcesami Jankiewicza bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali skierniewiccy reprezentanci, Krzysztof Karwat zakwalifikował się do ścisłego finału w swojej koronnej konkurencji – 200m stylem grzbietowym i w ten sposób skierniewicki klub w wyścigu finałowym A miał dwóch swoich przedstawicieli, trzecim naszym reprezentantem, który wystąpił w finale był Ernest Meszka i on również w konkurencji 200m stylem grzbietowym wystąpił w popołudniowych finałach płynąc w finale B. Niewiele do awansu do finału zabrakło Szymonowi Dębskiemu w konkurencji 200m stylem motylkowym, Szymon z nowym rekordem życiowym ostatecznie był pierwszym rezerwowym zawodnikiem do startu w finale w tej konkurencji.

Mistrzostwa w Szczecinie były bardzo udane dla skierniewickich pływaków, dwa medale Jankiewicza, kwalifikacje do finałów naszych juniorów, ustanowione nowe rekordy życiowe podkreślają wysoki poziom skierniewickiej szkoły pływania.

Zdjęcia udostępnione przez UKS Nawa Skierniewice.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments