Kto wygra wybory samorządowe 2018 w Skierniewicach? [PODSUMOWANIE SONDY]

0
2676

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe 2018. Wybierzemy radę miasta i prezydenta, którzy w naszym imieniu będą decydować o najważniejszych sprawach Skierniewic przez najbliższe 5 lat. W ankiecie „Kto według Ciebie powinien zostać Prezydentem Miasta Skierniewice podczas wyborów samorządowych 2018?” było 3 kandydatów na fotel prezydenta. W niedzielę będziemy głosować na dwóch.

W głosowaniu wzięło udział 1.168 osób. Najwięcej, bo 72% głosów otrzymał Krzysztof Jażdżyk z KW Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic. Na drugim miejscu z 13% znalazł się Janusz Marek Pastusiak (KW Prawo i Sprawiedliwość). Leszek Jek kandydat KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, który w zeszłym tygodniu złożył rezygnację z kandydatury na prezydenta zdobył 81 głosów.

8% uczestników sondy zadeklarowało, że nie wie na kogo odda swój głos.

Kampania wyborcza w tym roku była wyjątkowo spokojna. Możliwe, że spowodowane to było małą ilością zarejestrowanych komitetów wyborczych oraz kandydatów na prezydenta miasta. O mandaty ubiega się lokalny komitet Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic oraz 2 największe ogólnopolskie komitety: PiS i Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej, które miały kłopoty ze skompletowaniem pełnych list do każdego z czterech okręgów wyborczych w Skierniewicach.

Prezydentem Skierniewic chce zostać obecnie urzędujący Krzysztof Jażdżyk oraz Janusz Marek Pastusiak, kandydat partii rządzącej w Polsce.

O tym jak będą wyglądały najbliższe lata Skierniewic przekonamy się w niedzielę. Przypominamy, że od północy obowiązuje cisza wyborcza.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze swojego prawa do głosowania!

Wybory samorządowe, podczas których będziemy głosować na prezydenta miasta, radnych do rady miasta i sejmiku województwa, odbędą się 21 października 2018 r. od godz. 7.00 do godz 21.00, o ile żadna z komisji wyborczych nie przedłuży głosowania.

Głosowanie w ankiecie trwało od 22. września do 12. października 2018.
Wyniki naszej sondy przedwyborczej, jak każdego sondażu, obarczone są błędem. Przede wszystkim ze względu na ograniczoną grupę odbiorców, do których sonda dotarła. Nie jest również możliwa pełna weryfikacja wszystkich, nawet tych zdublowanych głosów. Aby uniknąć podwójnego głosowania zastosowaliśmy blokadę adresu IP, umożliwiające jednorazowe oddanie głosu, przy widocznych próbach obejścia tego zabezpieczenia głosy zostały zweryfikowane.

Aby dokładniej zobrazować wyniki sondy przytaczamy ogólne statystyki (wg Google Analytics):

  • 28,89% głosujących to osoby w przedziale wiekowym 25-34 lata,
  • 20,84% ankietowanych ma od 35 do 44 lat,
  • 15,64% stanowią osoby w wieku 18-24 lata,
  • 14,18% biorących udział w ankiecie jest w wieku 45-54 lata,
  • 13,75% to osoby w wieku 55-64 lata,
  • 6,67% to odwiedzający 65+.

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o