Strona główna Biznes Które ubezpieczenie nieruchomości jest najlepsze?

Które ubezpieczenie nieruchomości jest najlepsze?

Materiał partnera

0

- REKRAMA -

To, czy dana umowa ubezpieczenia jest najlepsza dla ubezpieczonego, zależy od zakresu ochrony. Lepsza będzie oczywiście ta, w której dołączone jest np. ryzyko przepięcia, bo nie trzeba go będzie dokupować, i ta, która będzie miała znacznie mniej wyłączeń odpowiedzialności.

 

O jakości polisy decyduje wiele elementów. Dla jednych głównym wyznacznikiem będzie niska cena, inni podejmą decyzję pod wpływem wysokości sumy ubezpieczenia. Sprawdzamy, jakie znaczenie ma zakres ochrony, w tym liczba ryzyk i rodzaj chronionego mienia.

Umowa podstawowa – jaki zakres?

Pierwszym elementem, który należałoby przeanalizować jest umowa główna ubezpieczenia mieszkaniowego. Jest to podstawowy element ochrony. Dotyczy zabezpieczenia murów i stałych elementów budynku od podstawowych ryzyk, wśród których znajduje się m.in. pożar i zalanie. Niektóre firmy ubezpieczeniowe dodatkowo oferują tutaj ubezpieczenie na wypadek przepięcia.

Umowa główna zawierana jest zazwyczaj na wartość mieszkania. Oznacza to, że w razie jego całkowitego zniszczenia, poszkodowany otrzyma dokładnie tyle pieniędzy, ile warta jest ubezpieczona nieruchomość.

Przed dokonaniem wyboru warto więc zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i sprawdzić szczegóły polisy. Więc można przeczytać, gdy sprawdzisz ubezpieczenie domu, które znajdziesz na www.ubezpieczeniaonline.pl .

Umowy dodatkowe – co wybrać?

Drugim elementem, który decyduje o tym, czy polisa jest dobra, czy nie, to zakres umów dodatkowych. Oczywiście, nie trzeba wybierać wszystkich dostępnych w zestawie. Jednakże, im bardziej ten zestaw jest różnorodny i szeroki, tym większy wybór ma przyszły ubezpieczony. Z dwóch czy trzech umów trudno wybrać coś, co w pełni zaspokoi wszystkie oczekiwania. Jeżeli tych umów jest więcej, znacznie łatwiej dopasować idealne rozwiązanie i skomponować dla siebie najlepszą polisę.

Wśród umów dodatkowych znaleźć więc można ubezpieczenie ruchomości domowych, ubezpieczenie OC dla mieszkańców danego domu czy też ubezpieczenie zwierząt domowych, budynków dodatkowych (altanka, garaż), czy nawet nekropolii. W ramach polisy można też ubezpieczyć swój domek letniskowy. Mając taką nieruchomość, warto sprawdzić ubezpieczenie domu letniskowego na www.ubezpieczeniaonline.pl

Każda firma oferuje nieco inny zestaw. Dzięki temu, każdy może skomponować coś idealnego dla siebie. Warto się dokładnie przyjrzeć ofercie, bo tylko w ten sposób łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru. A które ubezpieczenie będzie najlepsze? To, które pozwoli zaspokoić maksymalnie wiele potrzeb ubezpieczeniowych i ochroni wszystko to, co dla ubezpieczonego jest ważne i na czym mu najbardziej zależy.

Im więcej ryzyk w zakresie, tym lepiej

Polisy ubezpieczeniowe różnią się również zakresem ryzyk. Czym jest ryzyko? Jest to sytuacja ubezpieczeniowa, która powoduje powstanie szkody. Ryzyka mogą mieć swoje źródło w działaniu sił natury lub też w działaniu osób trzecich.

Ryzyka uzależnione od sił natury to:

  • zalanie wodami opadowymi;
  • zalanie wodami gruntowymi;
  • zalanie wodami, które występują z naturalnych granic;
  • działanie wichury i silnego wiatru;
  • uderzenie pioruna;
  • osunięcie ziemi;
  • i wiele innych.

Ryzyka związane z działaniem innych ludzi to:

  • kradzież z włamaniem;
  • wandalizm;
  • dewastacja.

Każde z tych ryzyk jest precyzyjnie zdefiniowane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Żeby firma ubezpieczeniowa mogła uznać, że dane ryzyko rzeczywiście zadziałało, wszystkie warunki opisane w definicji muszą być spełnione (odpowiednia prędkość wiatru, odpowiednia ilość i natężenie opadów itp.). To znacząco ogranicza prawdopodobieństwo wypłaty świadczenia. Wystarczy, że spadnie zbyt mało opadów lub zanotowana wichura będzie miała minimalnie mniejszą prędkość, by odszkodowanie już nie przysługiwało.

Rozwiązaniem na tę sytuację jest ubezpieczenie w formule All Risk, która oferowana jest przez niektóre firmy ubezpieczeniowe. Formuła All Risk zapewnia ochronę na wypadek ryzyk nazwanych –  zdefiniowanych w ubezpieczeniu, jak również ryzyk nienazwanych – czyli wszystkich niezdefiniowanych, a powodujących szkodę. Opisywana opcja znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania i sprawia, że ubezpieczenie jest znacznie praktyczniejsze. W kontekście wybierania najlepszej polisy, formuła All Risk zdecydowanie będzie najlepsza.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version