Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków

0
707

1 listopada, zgodnie z wieloletnią tradycją, Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic organizuje kwestę – zbiórkę funduszy na ratowanie zabytkowych nagrobków najstarszej nekropolii skierniewickiej, na której znajdują się pomniki będące nie tylko arcydziełami, ale też świadkami historii naszego miasta.

Pieniądze zbierać będą posłowie, samorządowcy, ludzie kultury, sportu, przedstawiciele stowarzyszeń. Dyrektor Izby Historii Skierniewic, Anna Majda Baranowska zachęca do wsparcia tej cennej inicjatywy.

– Pozwoli to nam ocalić kolejne nagrobki od zapomnienia. W ubiegłym roku podczas akcji zebraliśmy 7660 zł; dodatkowo uzyskaliśmy pieniądze z Urzędu Miasta Skierniewice. Fundusze te pozwoliły wyremontować 11 nagrobków i grobowców. Pamiętajmy – to są obiekty zabytkowe – mówi Majda Baranowska.

Kwesta w Skierniewicach odbywać się będzie tylko 1 listopada. Kwestujących będzie można spotkać na cmentarzu św. Józefa i cmentarzu miejskim w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz na cmentarzu św. Stanisława od 9:00 do 12:00.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o