Leszek Trębski skazany za wpis na Facebooku

11
21502
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Sąd Rejonowy w Skierniewicach uznał w środę (30.11), że radny Leszek Trębski pomówił Prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka za pomocą wpisu internetowego na Facebooku.

Chodzi o zamieszczony przez Leszka Trębskiego na Facebooku wpis zatytułowany “Ustawiony przetarg”. Przetarg, o którym mowa, dotyczy sprzedaży wąskiego pasa gruntu przy ulicy Łowickiej, który kupił właściciel sąsiedniej działki.

Radny zarzucał też prezydentowi rażące zaniżenie ceny nieruchomości. Wszystkie zamieszczone w Internecie zarzuty radnego sąd uznał za nieprawdziwe. Odniósł się także do samego tytułu internetowego wpisu.

– Sformułowanie “ustawiony” sugeruje, że przetarg przebiegał niezgodnie z prawem. Słowo to ma zdecydowanie pejoratywny wydźwięk – dodaje sąd.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę grzywny 7 tys. zł, a także 1452 zł tytułem zwrotu kosztów procesu i 700 zł na rzecz Skarbu Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Tuż po ogłoszeniu wyroku Leszek Trębski zamieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym wpis o treści:

Zastanawia mnie:
– Czemu sędzia już na rozprawie pojednawczej zwracając się do mnie podnosiła głos, wręcz krzyczała?
– Czemu sędzia nie wyraziła zgody na rejestrację przez Sąd rozprawy, a miałem do tego prawo?
– Czemu sędzia nie zaakceptowała składanych przeze mnie wniosków, akceptując wnioski pełnomocnika K. Jażdżyka?
– Czemu to oprócz Krzysztofa, również Arkadiusz Jażdżyk straszy mnie pozwem sądowym, czyżby pewni byli wyroków, które zapadną?
SPRAWDZĘ, CZY PANI SĘDZIA NIE JEST RODZINNIE LUB TOWARZYSKO POWIĄZANA Z K. JAŻDŻYKIEM LUB OSOBAMI Z JEGO OTOCZENIA.

- Reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie Prezydencie Trębski. Niech Pan wnikliwie sprawdzi powiązania Pani sędziny i Pana Jażdżyka. Od 1990 roku do dziś był Pan najlepszym Prezydentem miasta Skierniewic.
  Pozdrawiam

 2. Czemu sędzia krzyczała? Ano może temu, że chciała skłonić do zawarcia ugody, żeby odfajkować sprawę. Warto pozornie iść na ugodę proponując jakieś choćby minimalne ustępstwo, w ten sposób sędziemu można przypodobać się: I nawet jeżeli nie zaakceptuje takiej ugody druga strona, to sędzia może pamiętać dobrą wolę i wyrok może być korzystniejszy…

  • Żeby nie obecnycny to nie było by tego co jest przez długi czas. Dopiero teraz to miasto zaczyna się rozwijać A co za trębskiego droga domu. Bruk przed ratuszem i park nasz.Ile to kosztowało a ile tak naprawdę jest warte. Dziś buduje się całe miasto rozwija się ośiel nNa widoku powstają nowe markety modernizuje się osiedla drogi te potrzebne tworzy ścieżki modernizuje skiernicki zbiornik wodny zadębie itd.

 3. Panie Leszku sądy służą tym którzy mają większe znajomości.W mojej ocenie sprawiedliwość czy prawda nie mają dla sądu większego znaczenia.Jedynie sąd ostateczny będzie sprawiedliwy.Pozdrawiam

 4. P.Trębski lepszym prezydentem?? chyba kpina. co zrobił dla miasta? drogę do domu i super centrum z zielenią zamienił na bloczki skale? a komu dał zarobić na projekcie ryneczku przed ratuszem(gdzie identyczny projekt w Sochaczewie kosztował o ponad połowę mniej)?Za p.Jażdżyka sporo się zmienia.I pomyśleć że głosowałem na pana panie Trębski a nie na pana Jażdżyka. Wstyd mi za pana

  • Tez mi się zdaje że za Jażdżyka w okresie jednej kadencji więcej powstanie niż za Trębskiego, a o to chodzi żeby miasto się rozwijało.

   Osiągnięcia Trębskiego przez 8 lat … rewitalizacja parku … trwała chyba 4 lata i efekt raczej mizerny jak na włożone środki 20 mln.

   Obwodnica Rataja i most przez Łupią … trzeba przyznać że potrzebny, choć ruch tam raczej niewielki (każdy może stanąć i policzyć sobie samochody). Tyle że niezaprzeczalne jest że Trębski forsował to rozwiązanie bo po drugiej stronie miał swoje działki, kupione kiedyś za grosze a teraz warte miliony. A podobno też działka po której idzie droga należała do niego. Pierwsze gdzie odnowiono asfalt po budowie mostu to w prawo tam gdzie jest posesja Trębskiego dopiero po roku zaczęto przebudowywać Waryńskiego w lewo w kierunku miasta. Trębski się zresztą nie kryje z tym że przy “okazji” sporo skorzystał na tej inwestycji.

   Czy Trębski zrobił coś aby poprawić rynek przed ratuszem albo rozwiązać problem utylizacji śmieci na Rawce … chyba nie? Za jego kadencji szpital popadł w długi a unia ogłosiła upadłość, jakieś znaczące inwestycje w poprawę sytuacji zatrudnienia albo cokolwiek zrobione w krytycznym momencie remontów na PKP … mizeria.

   No i szlagier wyborczy uzdrowisko Skierniewice …. z tym że kosztowało by miasto jakieś ?0 mln (nikt nie podał konkretnie ile ze strachu) a przeznaczone miało być dla obywateli klasy biznez z Warszawy czy Łodzi. Tylko kto mając grubą kasę chciał by z tych miast jeździć do jakiegoś lasu makowskigo z poligonem kiedy ma świetne ośrodki w małych i przytulnych miejscowościach jak Uniejów czy też masa ośrodków wokół Warszawy czy gotową infrastrukturę Mszczonowa. Znając pazerność byłego prezydenta na kasę to była to jakaś gruba ustawka ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here