Leszek Trębski winny pomawiania Krzysztofa Jażdżyka

1
6625
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Sąd Okręgowy w Łodzi odrzucił w czwartek (20.07) apelację radnego Leszka Trębskiego. Wpisy byłego prezydenta umieszczane w internecie naruszały dobra osobiste Krzysztofa Jażdżyka i naraziły go na utratę zaufania społecznego.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach w listopadzie minionego roku wydał wyrok skazujący Trębskiego, który zamieszczając na portalu społecznościowym wpisy dotyczące „Ustawionego przetargu”, gdzie sugerował, że obecny prezydent Skierniewic w sposób niezgodny z prawem wpłynął na wynik przetargu na działkę przy ulicy Łowickiej – pomówił go i naraził na utratę zaufania społecznego. Leszek Trębski po zakończonym procesie twierdził, że sprawa nie była rozpatrywana przez bezstronnego sędziego i sędzia, która w sprawie orzekała jest w bliskiej znajomości z prawnikiem, którego zna Jażdżyk. Oskarżony złożył apelację.

Rozprawa w Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyła się wczoraj (20.07). Sąd w całości odrzucił apelację. Trębski swoimi wpisami pomówił prezydenta Krzysztofa Jażdżyka, naraził go na utratę zaufania. Argumenty dotyczące powiązań osobistych, które miały mieć wpływ na rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji, zostały odrzucone. Sąd uzasadniając decyzję stwierdził, że w mieście wielkości Skierniewic, prawdopodobieństwo, że osoby z określonych środowisk się znają nie jest równoznaczne z tym, że wpływa to na bezstronność sądu.

Krzysztof Jażdżyk zapowiada, że będzie dochodził odszkodowania w procesie cywilnym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here