Strona głównaKulturaLetni chillout przy fantastyce - SkierCon 2019

Letni chillout przy fantastyce – SkierCon 2019

- REKRAMA -

Już za kilka dni miłośnicy fantastyki ze Skierniewic i regionu spotkają się na kolejnym, siódmym już konwencie SkierCon. Na ostatni weekend lipca Cech fantastyki SkierCon przygotował mnóstwo atrakcji dla wielbicieli gatunku.

- REKRAMA -

 

W tym roku impreza zmienia miejsce i odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych nr 3, czyli popularnym ekonomiku. Organizatorzy uważają, że to miejsce idealnie nadające się na tego typu wydarzenia.

– Do dyspozycji mamy praktycznie cały budynek szkoły, w którym dziać się będzie mnóstwo rzeczy, a do tego przepiękna okolica, przygotowujemy więc mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu – mówi Magdalena Winga Włochacz. – Będziemy też na samiusieńkim skraju puszczy bolimowskiej więc dochodzi prawdziwy klimat letniego chilloutu

Wśród atrakcji tegorocznego SkierConu nie zabraknie wydarzeń interesujących dla fanów Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, Tolkiena, słowiańszczyzny, czy szeroko rozumianej popkultury. Wiele wydarzeń będzie mieć silne umocowanie w naukach ścisłych, ale i humanistycznych. Czekają nas warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje, turnieje i gra konwentowa

- Reklama -

SkierCon odwiedzi m.in. wioska kowali produkująca larpowe elementy opancerzenia, sprzęt obozowy, noże i narzędzia ciesielskie. Zakład kowalski promuje tradycyjne rzemiosło wśród fanów fantastyki pojawiając się na konwentach i imprezach LARP. Na świeżym powietrzu będzie też okazja porządnie się wyszaleć biorąc udział w Archery Tag. To bezpieczna walka łuczników, która jest połączeniem paintballa i łucznictwa tradycyjnego. Strzały z miękkim grotem nie pozostawiają śladu ani nie bolą. Stałym elementem SkierConu, którego i tym razem nie zabraknie jest też turniej łuczniczy i turniej szermierczy, a w fantastycznym kinie plenerowym obejrzymy „Seksmisję”.

Ci starsi z sentymentu, ci młodsi z ciekawości powinni odwiedzić blok „Dawne komputery i gry” i przetestować jak wyglądał rynek gier ubiegłego stulecia. Pełne trzy dni trwać będą turniej gier planszowych. W ogromnym Games Roomie będzie można wypożyczyć i wypróbować setki tytułów.

Cech Fantastyki „SkierCon” ogłasza też 3. edycję konkursu literackiego „Jaskier”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania fantasy lub SF, którego motywem przewodnim są Wiedźmy.

Skierniewicki konwent odwiedzi także mnóstwo gości.

– Bardzo nas cieszy, że goście, którzy do nas kiedyś przyjechali chcą ponownie wziąć udział w naszym konwencie – mówi Magda Włochacz. – Odwiedzą nas: Grzegorz Gajek, Witek Jabłoński, Marcin Przybyłek, Artur Olchowy czy Dominika Tarczoń. Ale są też goście, którzy za namową innych przyjeżdżają do nas po raz pierwszy. Są to m.in Krystyna Chodorowska, Marta Kładź-Kocot, Mirosław Gołuński, Grzegorz Lindenberg. To są tacy ludzie, o których mogłabym mówić godzinami. Polecam zabrać na SkierCon książki tych autorów i bardzo serdecznie zapraszam.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza

Ekonomik to Zespół Szkół nr 3 a nie ZSZnr3. Państwo redaktorzy poprawcie proszę…

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE