Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiLGD Gniazdo rozdało 1,5 mln zł dotacji

LGD Gniazdo rozdało 1,5 mln zł dotacji

- REKRAMA -

W Starostwie Powiatowym w Skierniewicach podpisano dzisiaj umowy z osobami, stowarzyszeniami i samorządami, które otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do beneficjentów trafiło półtora miliona złotych. Pieniądze posłużą na rozwój istniejących już firm jak i otwarcie nowych podmiotów gospodarczych. 

 

– Kasa przyjechała na obszar działania Lokalnej Grupy Działania Gniazdo – cieszy się prezes stowarzyszenia Marek Skiba. – W 2016 roku podpisaliśmy mowę ramową, a dopiero dzisiaj półtora miliona złotych wypuszczamy na rynek pracy. Środki unijne są trudne. Wiele osób, gdy dowiaduje się jak wygląda przygotowanie wniosku i dokumentacji, zniechęca się i rezygnuje. Staraliśmy się zachęcać i namawiać, i w końcu jest tego efekt.

Dzięki dofinansowaniu w gminie Bolimów powstanie mobilny gabinet kosmetyczny i biuro projektowe. W Makowie otwarta zostanie nowa restauracja. Działalność rozpocznie także firma zajmująca się zagospodarowaniem terenów zielonych. Zakład masarski z Głuchowa rozszerzy działalność o produkcję wędlin według tradycyjnych receptur. Ochotnicza Straż Pożarna w Dolecku wyremontuje budynek pod potrzeby świetlicy wiejskiej. Po dotację sięgnęło również OSP w Kawęczynie. W Godzianowie powstanie salon pielęgnacji i hotel dla psów. Z dofinansowania skorzysta też stowarzyszenie Szkółka Piłkarska Gminy Lipce Reymontowskie, które planuje modernizację boiska sportowego.

Wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak podkreśla, że w Polsce jest dzisiaj najwięcej Lokalnych Grup Działania, dzięki którym możliwe jest pozyskiwanie funduszy na rozwój działalności gospodarczej. Uważa też, że pomysły na działalność w powiecie skierniewickim są bardzo ciekawe i trafiają w zapotrzebowanie.

– Hotel dla zwierząt kiedyś kojarzył się jedynie z Warszawą czy innymi dużymi miastami, a przecież są takie potrzeby i w mniejszych miejscowościach, a wręcz na wsi. Myślę, że ten sam problem ma mieszkaniec miasta i obszarów wiejskich, kiedy chce wyjechać w dłuższą podróż i nie ma gdzie zostawić swojego pupila. Cieszę się, że istnieją programy, które są w stanie to sfinansować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE