W najbliższą niedzielę (17.08) w godz. 10.00-18.00 na Rynku w Skierniewicach odbędzie się akcja „Łódzkie ma pomysł!” Event organizowany jest w ramach kampanii promocyjnej województwa łódzkiego. Jedną z 21 lokalizacji, gdzie pojawi się specjalny namiot są Skierniewice. W namiocie organizowane będą darmowe szkolenia z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia projektowego.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie „Łódzkie ma pomysł!”, organizowanym w ramach kampanii promocyjnej regionu. Za najbardziej innowacyjny i umożliwiający polepszenie życia mieszkańców projekt zwycięzca otrzyma nagrodę główną w wysokości 50 000 zł.

Innowacyjność kampanii polega na oparciu jej na idei konkursu. Celem konkursu Łódzkie ma pomysł! jest aktywizacja mieszkańców województwa do dzielenia się swoimi pomysłami na uczynienie życia społeczności lokalnej lżejszym i przyjemniejszym. Takie działania podjęte w kampanii, to krok w stronę partycypacji społecznej 2.0, bezpośredniego zaangażowania mieszkańców.

Przykładem myślenia projektowego jest m.in. Listonic. To wspólne dzieło zespołu młodych, łódzkich informatyków, którzy stworzyli system łatwych w obsłudze, mobilnych list zakupów dedykowanych rodzinom, grupom przyjaciół, czyli wszystkim, którzy robią wspólnie zakupy. – Od początku wiedzieliśmy, że Listonic jest lepszą alternatywą od kartki i długopisu ale zmienianie przyzwyczajeń jest bardzo ciężkim zadaniem. Listonic osiągnął sukces ponieważ wychodzi na przeciw oczekiwaniom użytkowników i za swój cel stawia sobie ich zadowolenie – mówi Zofia Lach z firmy Listonic.

– Mieszkańcy województwa od lat udowadniają, że dzięki błyskotliwym pomysłom i myśleniu projektowemu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, dlatego tym razem również czekamy na ciekawe i innowacyjne projekty – mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Łódzkie ma pomysł! – konkurs dla pomysłowych mieszkańców

Zasady konkursu są bardzo proste. Zadaniem uczestników jest wymyślenie czegoś, co ułatwi życie wszystkim mieszkańcom Łódzkiego. Projekt i opis swojego pomysłu uczestnicy konkursu będą mogli zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.lodzkiemapomysl.pl

Konkurs rusza 15 lipca, zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia do godz. 23.59.

Jury konkursu

Podczas wyboru zwycięskich projektów jury będzie kierowało się takimi kryteriami, jak innowacyjność – pomysł musi być oryginalny, istotność i użyteczność – projekt powinien odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców Łódzkiego, zasięg – pomysł powinien być korzyścią dla innych osób, które zwracają uwagę na innowacyjne rozwiązania, wykonalność – uczestnik musi udowodnić, że jego projekt można zrealizować.

W jury konkursu Łódzkie ma pomysł! zasiądą: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień –przewodniczący jury, Tomasz Strojecki, coach, trener biznesu – wiceprzewodniczący jury oraz przedstawiciele: Filharmonii Łódzkiej, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej i firmy Listonic.

Nagrody 

Nagrodą główną w konkursie Łódzkie ma pomysł! jest 50 000 zł na wsparcie realizacji zwycięskiego projektu. Dodatkowo, czworo finalistówotrzyma nowoczesne tablety Samsung. Spośród wszystkich uczestników konkursu, czworo otrzyma nagrodę internautów – smartfony Nokia Lumia 1020, które przyznawane będą za największą liczbę głosów.Jeden z uczestników, którego zgłoszenie zostanie uznane za wzbogacone najlepszym video, otrzyma kamerę GoPro HERO3+ Black Edition.

Roadshow

W ramach kampanii w 21 lokalizacjach w całym województwie pojawi się specjalny kreatywny namiot, w którym organizowane będą darmowe szkolenia z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia projektowego. Eksperci opowiedzą zainteresowanym mieszkańcom o prostych technikach, dzięki którym łatwiej wypracowywać niecodzienne idee w pracy nad różnymi projektami. Ze specjalistą będzie można również skonsultować swój pomysł na zgłoszenie do projektu do konkursu.

Harmonogram roadshow oraz więcej informacji na: www.lodzkiemapomysl.pl i www.facebook.com/wojewodztwo.lodzkie

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments