Strona głównaINFO +Majowy weekend 2013

Majowy weekend 2013

- REKRAMA -

Majowy Weekend 2013 – to kryptonim działań, które zostaną przeprowadzone na drogach całego kraju w czasie ,,długiego weekendu majowego”.

Akcja  „Majowy weekend 2013” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków. Działania na terenie województwa łódzkiego będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja 2013 roku.

Okres dni wolnych od pracy charakteryzuje się znacznym wzrostem natężenia ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Duży ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż w dniach 1 i 3 maja odbędą się liczne uroczystości związane z obchodami Świąt. Powiązane są one z przemarszami po drogach publicznych.

Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nadal jednym z głównych „grzechów” jest wyprzedzanie na ,,trzeciego”, i prowadzenie pojazdów na „podwójnym gazie”.  Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i bezpieczne przewożenie dzieci. Działaniom „Majowy Weekend 2013” towarzyszyć będą kontrole w ramach tzw. „trzeźwych poranków”.

W I kwartale 2013 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 610 wypadków drogowych, w skutek czego 47 osób zginęło, a 748 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 1293 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 48 zdarzeń drogowych w skutek czego 6 osób zginęło, a obrażenia odniosło 57 osób. Ponadto odnotowano również 178 wypadków drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, w skutek czego 15 osób zginęło, a 238 odniosło obrażenia.

Przypominamy o ograniczeniach dla kierujących samochodami ciężarowymi ograniczeń w ruchu, które będą obowiązywać w dniach: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18.00 – 22.00, a także 1 i 3 maja w godz. 8.00 – 22.00.

Całość działań będzie koordynowana z pokładu policyjnego śmigłowca, z uwzględnieniem bieżących utrudnień w ruchu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE