- REKRAMA -

Strona głównaWiadomościGmina MakówMaków: Zbiórka elektroodpadów

Maków: Zbiórka elektroodpadów

- REKRAMA -

Urząd Gminy w Makowie informuje że w dniach 22-23 marca 2013 roku na terenie Gminy Maków odbędzie się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych czyli wszystkie przyrządy, maszyny, do których poprawnego funkcjonowania potrzebna jest/była energia elektryczna tj. telewizory, radia, odkurzacze, komputery, wiertarki, telefony, kable, wielkogabarytowy sprzęt AGD(lodówki, kuchenki gazowe, zamrażarki) oraz baterie, akumulatory, tonery, świetlówki itp.

- REKRAMA -

W związku z tym uprzejmie prosimy o wystawienie powyższych odpadów przed posesje w dniu planowanej zbiórki.

22.03.2013 – Maków,Maków-Kolonia,Krężce,Dąbrowice,Wola Makowska,Sielce Prawe i Sielce Lewe
23.03.2013 – Słomków,Jacochów,Pszczonów,Święte Nowaki,Święte Laski

- Reklama -

Organizatorzy akcji będą odbierać wyłącznie odpady sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie będą wywożone inne odpady, np. komunalne, budowlane, azbest, meble. W związku z powyższym prosimy o wystawienie odpadów przed posesje w dniu planowanej zbiórki.

Odpady należy wystawić do godziny 8:00

Przypominamy, że takiego sprzętu nie wolno wyrzucać na śmietnik czy oddawać do nielegalnych punktów zbiórek, gdyż to niebezpieczne dla środowiska. Osobom, które łamią prawo grozi kara grzywny do 5 tys. zł. O zakazie wyrzucania elektrośmieci informuje znak przekreślonego kontenera umieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Nie powinno się też przechowywać takich odpadów np.: w piwnicach, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje: rtęć, freon i inne pierwiastki. Dlatego elektrośmieci należy zbierać selektywnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE