Mammobus w Skierniewicach. Zapisz się na badanie

0
375

W środę i czwartek, 20 i 21 maja przed marketem Tesco na osiedlu Widok w Skierniewicach stanie mammobus. Panie już od 40. roku życia będą mogły za darmo wykonać badanie mammograficzne. Dla tej grupy wiekowej kobiet jest to nowość. Mammobus przyjedzie do Skierniewic w ramach akcji „Bądź kobietą.

Zadbaj o zdrowie” więcej TUTAJ

Z badań w mammobusie, po uprzednim umówieniu wizyty pod nr tel. 586 662 444, będą mogły skorzystać panie w wieku 40-75 lat. Zarówno w środę, jak i w czwartek, badania będą wykonywane w godz. 9-17.

Darmowe badania mammograficzne zapewnia Lux Med Diagnostyka, który realizuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie w ramach tego programu jest skierowane do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Jest bezpłatne i refundowane kobietom przez NFZ co dwa lata.

Żeby skorzystać z badania, panie w wieku 50-69 lat nie potrzebują skierowania, natomiast kobiety w wieku 40-49 lat oraz 70-75 lat muszą mieć skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Organizatorem akcji „Bądź kobietą. Zadbaj o zdrowie” są: Wojewódzki Ośrodek Koordynujący przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Skierniewickie Stowarzyszenie Amazonki oraz Urząd Miasta Skierniewice.

Profilaktykę raka piersi na terenie Skierniewic prowadzą:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medica” Ewa Sobkiewicz; Pracownia Mammografii; ul. Orkana 6D; tel. 517 544 004;
  • Wojewódzki Szpital Zespolony; Pracownia Mammografii; ul. Sobieskiego 4; tel. 46 834 08 54.

(termin wizyty trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie).

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o