Medale w tenisie stołowym wywalczone przez zawodniczki KS Legion Skierniewice

0
345

Ostatni weekend obfitował w sukcesy sportowe zawodniczek KS Legion Skierniewice. W Rawie Mazowieckiej odbywały się bowiem Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym, z których nasze dziewczyny wróciły z pucharami i medalami. Cieszy przede wszystkim fakt, że każda z czterech naszych młodziczek wróciła do domu  z co najmniej jednym medalem.

A oto wyniki:

W grze drużynowej srebrne medale wywalczyła nasza pierwsza drużyna w składzie Natalia Wieczorek oraz Martyna Madejska, które w finale minimalnie uległy 2:3 zespołowi ULKS I Moszczenica. Druga drużyna, w której zagrały Martyna Skrzeczkowska oraz Zuzanna Kroc, wywalczyła brązowe medale.

Kolejny medal dla klubu zdobyła Natalka, która w pięknych pojedynkach kolejno pokonywała zawodniczki, nawet te wyżej rozstawione. Dopiero w półfinale doznała porażki za sprawą starszej o dwa lata Justyny Zwierz z Rawy Maz.  i tym sposobem zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach. Niewiele brakowało, a mielibyśmy jeszcze jeden medal w grze indywidualnej. Blisko tego sukcesu była Martyna Madejska, która ostatecznie minimalnie musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki turnieju Wiktorii Wrzosek z LKS Biała Rawska. Martyna ostatecznie zajęła miejsca 5-8.  Ponadto w grach indywidualnych na miejscach 9-16 została sklasyfikowana Martyna Skrzeczkowska, a na miejscach 17-20 Zuzanna Kroc.

W grach deblowych nasze pary z gier drużynowych: Natalka z Martyną oraz Martyna z Zuzią zajęły miejsca 5-8.

Warto wspomnieć, że nasze srebrne medalistki wywalczyły awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 15-18 maja br. w Radomiu.