Memoriał im. Andrzeja Zelenaya

0
480
fot. Unia Skierniewice

Wielka ambicja i serce do walki, popisy bramkarzy i napastników, piękne podania pomocników i wspaniałe interwencje obrońców, to wszystko można było obejrzeć w niedzielnym I Memoriale Andrzeja Zelenaya w Skierniewicach. Wystąpiły w nim po dwie drużyny z Pelikana Łowicz, Astry Zduny i Unii Skierniewice z roczników 2006-2007. 

Memoriał, który będzie rozgrywany rokrocznie w Andrzejkowy weekend ma upamiętnić imię wychowanka Unii Skierniewice Andrzeja Zelenaya 1927-2011. Wychowanek Unii Skierniewice, w której grał od początku jej istnienia na pozycji napastnika/prawoskrzydłowego. Po wyjeździe na studia do Warszawy został piłkarzem tamtejszej Polonii, w barwach której rozegrał 23 mecze w ekstraklasie i strzeli 5 bramek. Po spadku Polonii, grał w niej dalej i na zapleczu ekstraklasy rozegrał 59 spotkań strzelając 20 bramek. Trzykrotny reprezentant Polski zdobył z Polonią Puchar Polski po pamiętnym finale w 1952 roku na Łazienkowskiej, gdzie Polonia, która w tym samym roku spadła z ligi, pokonała faworyzowaną Legię 1:0. 

Andrzej Zelenay pozostał w stolicy, gdzie skończył studia inżynierskie. Po zakończeniu kariery został w piłce będąc kierownikiem Polonii, a później trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.

Biorąca w niedzielnym memoriale młodzież godnie uczciła pamięć wychowanka Unii Skierniewice. Było dużo świetnej zabawy, a co najważniejsze wszyscy sobie dużo pograli, bo memoriał przeprowadzony był w formule rywalizacji indywidualnej, nie zespołowej. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały takie same Puchary za udział. Natomiast nagrody w postaci sprzętu sportowego przyznawane były dla najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach oraz dla najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza. Dlatego w zespołach grali wszyscy zawodnicy, bo nie trzeba było niepotrzebnie napinać się na wynik w turnieju. 

Na koniec, naszych młodych zawodników odwiedziło trzech znakomitych byłych piłkarzy Wielkiego Widzewa Łódź. Piłkarze pamiętających występy Widzewa w meczach Ligi Mistrzów Andrzej MichalczukRafał Pawlak i Sławomir Gula zrobili sobie zdjęcie z uczestnikami turnieju, co będzie zapewne piękną pamiątką dla młodych piłkarzy. Oby jak najwięcej z nich poszło w ślady widzewskiej trójki. 

Nagrody w Memoriale otrzymywali:

Najlepszy zawodnik: Bartłomiej Skoneczny (Pelikan I)

Najlepszy strzelec: Szymon Pilichowski (Pelikan I)

Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Skoneczny (Unia II)

Ponadto nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach otrzymali Janek Pietrzak (Pelikan I), Antoni Haczykowski (Pelikan II), Ignacy Surma (Astra I), Krystian Charążko (Astra II), Alan Stopiński (Unia I), Marcin Świerczyński.

Składy drużyn:

Palikan I: Dominik Bakalarski, Jan Pietrzak, Kacper Stępniewski, Szymon Ambroziak, Szymon Kosmowski, Paweł Kozanecki, Szymon Mostwoski, Bartłomiej Skoneczny

Palikan II: Wojciech Reske, Kamil Kostrzewski, Julian Urbański, Antoni Wolski, Jakub Białek, Tomasz Zrazek, Antoni Haczykowski, Szymon Pilichowski

Astra I: Krzysztof Bogusz, Bartłomiej Karasek, Ignacy Surma, Piotr Rybus, Mateusz Błaszczyk, Bartłomiej Jaros

Astra II: Szymon Kucharek, Kamil Czubak, Szymon Kwiatkowski, Krystian Charążka, Krzysztof Bogusz

UNIA I: Kuba Muras, Łukasz Bogumił, lan Stopiński, Bartosz Miazek, Bartosz Machnicki, Kacper Karczewski, Adrian Skowroński, Bartosz Ulanowski, Szymon Dyjasiński, Jakub Romanowski

UNIA II: Patryk Nowakowski, Bartosz Kuchta, Błażej Muras, Oskar Skomiał, Igor Miazek, Marcin Świerczyński, Jan Wojtyna, Jan Bobrowski, Dawid Modzelewicz, Jakub Tomasik. 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o