Znakomite informacje napłynęły do nas ze skierniewickiego klubu MMKS Wojownik. Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski wywalczyli bowiem złote medale w Pucharze Polski w Kata w Józefowie koło Warszawy.

– Kata polegają na precyzji, dokładności pokazu odpowiednich technik: ręcznych, biodrowych, nożnych, poświęcania z upadkiem na bok przy rzucie, poświęcania z upadkiem na plecy przy rzucie – podkreśla trener Jerzy Gołębiewski.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy, dwa lata z rzędu wywalczyli Mistrzostwo Polski w Kata. W tym roku dołożyli do swojego bogatego dorobku złote medale w NAGE – NO- KATA w Pucharze Polski nieopodal Warszawy. Co stoi za tym sukcesem Wojowników?

– Przede wszystkim postawa i zaangażowanie zawodników na treningach oraz ich upór i determinacja podczas zawodów. Musieli wykonać setki powtórzeń poszczególnych technik aby pokazać je z jak największą doskonałością, precyzją, dokładnością – podsumował występ swoich podopiecznych trener Jerzy Gołębiewski, który już w tamtym roku zapowiedział, że to nie ostatnie krążki Michała i Mateusza w tego typu zawodach.

Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski ze złotem w PP Kata / fot. Wojownik Skierniewice

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here