Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach Szybkich Poronin 2015

0
353

W dniach 28-29 kwietnia odbywały się w Poroninie Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach Szybkich, na których złoty medal w kategorii do lat 6 zdobył młody szachista ze Skierniewic Szymon Kowalczyk. Zdobył 7,5 pkt z dziewięciu, dzięki czemu zapewnił sobie najwyższe miejsce na podium, pokonując 30 zawodników z całego kraju.

Szymon stawiający swoje pierwsze – za to jakie udane! – szachowe kroki, będzie od września uczniem I klasy Szkoły Podstawowej nr 5 o profilu szachowym. Zapewne trener “Piątki” Bogusław Boder już uważnie obserwuje tego zawodnika. Gratulacje.

Bardzo ładny wynik uzyskał Antoni Bartosik, który zajął w tym turnieju wysokie miejsce X, zdobywając 5.0 pkt. Dobrze spisał się Jakub Kowalczyk – wygrał 4 partie i zajął XVIII lokatę. W kategorii do lat 7 także mieliśmy swojego przedstawiciela – Jan Dudek, mimo przeziębienia, wywalczył w Poroninie 3.0 pkt. Ta trójka także szykuje się do klasy szachowej. Wiemy, że bardzo lubią królewską grę i na pewno chętnie zgłębiać będą jej tajniki i rywalizować w wielu turniejach.

Życzymy początkującym przedstawicielom Klubu Piątka Skierniewice powodzenia przy szachowych deskach!

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o