- REKRAMA -

Sportowa rywalizacja, dynamiczne akcje i bramki – tego nie brakowało podczas międzynarodowego turnieju hokeja na trawie rozgrywanego w Skierniewicach. Wśród reprezentacji U-16 dziewcząt najlepsza okazała się ekipa Białorusi, która wyprzedziła Polskę i Litwę. Wśród chłopców triumfowali Polacy przed Białorusią.

Za nami iście sportowy weekend. Od 29 kwietnia do 2 maja na nowym boisku do hokeja na trawie przy ul. Trakcyjnej na osiedlu Rawka, rozegrany został Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie U-16. Do Skierniewic przyjechały najlepsze reprezentacje w tej kategorii wiekowej. Gościliśmy drużyny z Białorusi, Litwy, Gruziji, Chorwacji i Polski.Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało również kibiców, głodnych sportowych emocji.

Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta, które już w sobotę zameldowały się na trawiastym obiekcie. Pokaz siły w meczu otwarcia dała reprezentacja Białorusi, która rozbiła Chorwatki 5:1. Jak się okazało goście ze Wschodu okazali się rywalem nie do przejścia dla wszystkich drużyn. W finale, Białorusinki pewnie pokonały również Polską reprezentację, sięgając po złote medale. Na trzecim miejscu uplasowały się Litwinki, a na czwartym waleczne Chorwatki. Znakomicie podczas skierniewickiego turnieju wypadły obie męskie reprezentacje U-16. Polacy pokonali w finale ekipę Białorusi i sięgneli po złoto. Warto dodać, że na trzecim miejscu stanęła druga biało-czerwona drużyna, co jest dobrtym symptomem na przyszłość. Po wielkim finale, medale najlepszym wręczył gospodarz wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

- Reklama -

ŹRÓDŁOUrząd Miasta Skierniewice
Poprzedni artykułStrachy na Lachy oraz Fisz Emade Tworzywo gwiazdami Rock May Festival 2017 [PROGRAM]
Następny artykułSkierniewiczanin wicemistrzem Polski wędkarzy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments