Mieszkańcy wskazali stylistykę nowego placu zabaw

1
4424
fot. pixabay

Ponad 1300 głosów mieszkańcy Skierniewic oddali w ankiecie, dotyczącej wyboru ogólnej koncepcji nowego placu zabaw na Osiedlu Zadębie. Większość głosujących wybrała projekt “Portu Zadębie”, a więc placu zabaw utrzymanego w klimacie morskiej przystani.

 

Skierniewiczanie w ankiecie mogli oddać głos na jedną z trzech proponowanych koncepcji. Chodziło o wybór stylistyki nowego placu zabaw, który w przyszłym roku powstanie w okolicach Zalewu Zadębie. Pierwsze miejsce w typowaniu skierniewiczan zajął pomysł placu, który utrzymany jest w konwencji morskiej przystani. To wskazanie padło 738 razy. Drugie miejsce zajął plac stylizowany na królewski zamek, który uzyskał 307 głosów. Typowanie domknął natomiast plac Jurassic Park, który wskazało 260 ankietowanych.

Pomysł Portu Zadębie będzie więc stanowił stylistyczną ideę, która wyznaczy kierunek projektowania nowej przestrzeni do zabaw. Jak zapowiadają przedstawiciele ratusza, po pracach projektowych, w 2020 roku przyjdzie czas na realizację tego zadania.

– Plac zabaw to kolejny krok rozwoju rekreacyjnego serca Skierniewic, jakim niewątpliwie jest nasz Zalew Zadębie. Dziękuję za udział w ankiecie. Mamy wyznaczony stylistyczny kierunek, czas więc na projektowanie oraz późniejszą realizację nowego placu. Cały czas słuchamy także głosu mieszkańców, którzy szczególnie w internecie wskazują, gdzie potrzebne są nowe przestrzenie do zabawy. Każdy głos jest ważny, w kontekście późniejszego układania hierarchii inwestycji – dodaje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Wyniki głosowania w ankiecie:

Port Zadębie – 738 głosów (56,6 %)
Jurassic Park – 260 głosów (19,9 %)
Małe Królestwo – 307 głosów (23,5 %)

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Zimer Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zimer
Gość
Zimer

Trzeba przyznac ze wreszcie trafil sie prezydent jajami…