Strona głównaWiadomościPowiat skierniewicki„Mikołaj” nie zapomniał o placówce w Strobowie

„Mikołaj” nie zapomniał o placówce w Strobowie

- REKRAMA -

Z początkiem grudnia Starostwo Powiatowe w Skierniewicach kupiło nowe auto dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie. Tym razem środki na zakup auta przystosowanego do przewozu podopiecznych oraz towaru pochodziły z oszczędności placówek.

– Wynikają one ze zmniejszonych składek ubezpieczeń w ZUS – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Ponadto w tym roku było mniejsze zatrudnienie wychowawców, niż zakładaliśmy na początku 2020 r., dlatego też, by tych środków nie „przejeść” postanowiliśmy kupić nowy samochód na potrzeby placówki.

Do tej pory Dom Dziecka w Strobowie dysponował dwudziestoletnią Dacią Logan, jednak stan auta pozostawiał coraz więcej do życzenia. Nowe auto kosztowało 71,2 tys. zł. 

– Zdecydowaliśmy się na Toyotę, ponieważ przedstawiciel tej marki zaproponował nam bardzo duży rabat w wysokości 20 tys. zł – wyjaśnia wicestarosta. – Oczywiście decyzja o zakupie została poprzedzona rozpoznaniem ofert innych marek.

Tym samych udało się znaleźć kompromis. Z jednej strony placówki dysponują pojazdem do przewozu dzieci i młodzieży, z drugiej zaś można wykorzystywać go do transportu towarowego na potrzeby domu dziecka. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE