Mikołajki w Skierniewicach

artykuł sponsorowany

1
4379

W tym roku Mikołajki będziemy celebrować przez dwa dni 6 i 7 grudnia. Rozpoczniemy od I marszu Mikołajów z Placu Dworcowego. Następnie odpalimy choinkę z Mikołajem na Rynku, przejedziemy się Mikołajowymi autobusami z MZK oraz pobawimy na sportowo z OSiR.

Już za kilka dni – 6 grudnia, a więc ukochane szczególnie przez najmłodszych Mikołajki. Z tej okazji w Skierniewicach, wzorem lat ubiegłych będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach. W tym roku imieniny Mikołaja będziemy świętować przez dwa dni, w czwartek i piątek (6-7 grudnia). Warto zatem już dziś zarezerwować sobie czas.

Mikołajowe autobusy od MZK

Zachęcamy do skorzystania z ciekawej oferty od Miejskiego Zakładu Komunikacji, którzy z okazji 6 grudnia wypuszczą na ulice specjalne Mikołajowe Autobusy. Będą one kursować na LINI 10 w godz. 7:30 – 11:30 oraz na LINI 7 w godz. 12:30 – 15:00. Grzecznym pasażerom Mikołajka i jej pomocnik Lew eMZEtek będą rozdawać słodkości.

I Marsz Mikołajów z Młodzieżową Radą Miasta

6 grudnia o godz. 16:30 meldujemy się na Placu Dworcowym, skąd wystartuje I Marsz Mikołajów zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta. W ramach „eventu” przebrani w czerwone stroje przejdziemy ulicami: Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Gałeckiego, aż po skierniewicki Rynek gdzie wspólnie odpalimy świąteczne iluminacje.

6 grudnia – Mikołajki na Rynku

Kulminacyjnym punktem będą właśnie atrakcje na płycie Rynku, gdzie z pewnością poczujemy świąteczny klimat. Punktualnie o godz. 17:00 tysiącami światełek rozbłyśnie bowiem wielka choinka, a my oficjalnie rozpoczniemy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Na miejscu odbędą się także koncerty, a do grzecznych dzieci przybędzie prawdziwy Święty Mikołaj z upominkami.

7 grudnia – Mikołajki z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

To nie koniec mikołajkowych atrakcji w naszym mieście. Dzień później na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Sportowe Mikołajki. O godz. 9:00 rozpocznie je Turniej Szkół Podstawowych w Dwa Ognie oraz mecz pokazowy pomiędzy pracownikami OSiR-u i Urzędu Miasta Skierniewice. O godz. 11:00 zapraszamy na przebierany Bal Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży (mile widziane przebrania). W programie nie zabraknie także atrakcji dodatkowych: animacji tanecznych, warsztatów artystycznych, żywych maskotek, strefy zabaw Playmobil, loterii z nagrodami, wyborów Króla i Królowej balu oraz występu niezwykle utalentowanych tancerzy z Akademii Tańca 4-10. Wstęp bezpłatny!

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
miki Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miki
Gość
miki

Szanowni państwo, mikołaj przebrany za św. Mikołaja to nie to samo, co Święty Mikołaj z Tolentino – szanujcie zasady języka ojczystego! Poza tym nie upowszechniajcie idiotyzmów, że “przybędzie prawdziwy Święty Mikołaj”. Mumia?