MIRBUD świętuje obchody 30 lat na rynku budowlanym

1
930
fot. mirbud

Rok 2018 to dla MIRBUD szczególny czas: 30 lat temu, obecny prezes a zarazem większościowy akcjonariusz MIRBUD S.A. Jerzy Mirgos rozpoczął działalność w obszarze szeroko rozumianego budownictwa.

W ciągu 30 lat z niewielkiego przedsiębiorstwa MIRBUD przekształcił się w prężnie działającą spółkę notowaną na parkiecie GPW i jedną z większych firm budowlanych w Polsce. W pierwszym okresie działalności firma MIRBUD była zarówno podwykonawcą, jak również samodzielnym wykonawcą inwestycji, jednak już od 2002 roku koncentrowała swoją działalność na realizacji kontraktów wyłącznie jako Generalny Wykonawca.

Polski kapitał

MIRBUD jako jedna z nielicznych firm budowlanych na polskim rynku przetrwała transformację ustrojową i niejeden kryzys gospodarczy w sektorze budownictwa bez konieczności pozyskiwania inwestora strategicznego, czy też wsparcia ze strony skarbu państwa. W czasie gdy inne polskie spółki upadały lub likwidowały działalność MIRBUD zdobywał nowe, intratne zlecenia. Dzisiaj, po 30 latach działalności MIRBUD S.A. to firma nadal w 100% z polskim kapitałem, plasująca się w czołówce firm budowlanych w Polsce i konkurująca o największe przetargi ze światowymi graczami.

Sukces firmy to zasługa ludzi

Kluczem do sukcesu MIRBUD są dwie powiązane ze sobą wartości – wyróżniająca się rzetelność i terminowość realizowanych kontraktów oraz ludzie, dzięki którym spółka uzyskała pozycję lidera na polskim rynku budownictwa.

Nasi pracownicy, ale również podwykonawcy i kontrahenci odegrali znaczącą rolę w budowaniu pozycji spółki. W miarę upływu lat liczba osób i firm współtworzących sukces MIRBUD stale rosła. Dzisiaj pozostali najlepsi z nich i tworzą mocną grupę ponad 1000 współpracujących firm i ponad 750 zatrudnionych osób. Cieszy mnie, że większość z nich związana jest ze Spółką niemalże od początku jej funkcjonowania. – podkreśla Jerzy Mirgos, prezes Zarządu MIRBUD S.A.

fot. mirbud

W ciągu 30 lat na rynku MIRBUD zbudował nie tylko swoją pozycję na rynku, ale również odegrał dużą rolę w rozwoju zarówno lokalnych przedsiębiorców jak i polskiej gospodarki o czym świadczy m.in. stała obecność Grupy Kapitałowej w rankingu „Lista 500 Rzeczpospolitej”, czy otrzymywane nagrody i wyróżnienia jak m.in. Diamenty Forbsa, czy Gazele Biznesu.

Doskonałe umiejętności menadżerskie, bogate doświadczenie oraz ogrom wiedzy branżowej kadry zarządzającej i inżynierskiej pozwoliły sukcesywnie rozwijać działalność oraz realizować nowe ambitne plany rozwoju spółki i budowy stabilnej Grupy Kapitałowej dającej roczny przychód ze sprzedaży na poziomie 800 mln zł.

Dalszy rozwój i nowe wyzwania

Przed Spółką kolejne wyzwania i nowe ambitne plany. Dla prezesa zarządu Jerzego Mirgos głównym celem na najbliższych kilka lat jest obniżenie zadłużenia w Grupie oraz przekroczenie 1 mld przychodów, przy jednoczesnej poprawie rentowności.

Chcemy również koncentrować się na pewnych i rentownych inwestycjach. Teraz możemy pozwolić sobie na dobór kontraktów pod względem ich rentowności i wiarygodności partnerów biznesowych. Dużym wyzwaniem dla Grupy będzie uruchomienie działalności na Ukrainie. Mam nadzieję, że prace zespołu odpowiedzialnego za rozwój biznesu na rynkach wschodnich w najbliższych latach przyniosą efekty w postaci wygranych przetargów – dodaje Jerzy Mirgos.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
peło Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
peło
Gość
peło

Wielka wydmuszka.