- REKRAMA -

W piątek, 22 maja w sali konferencyjnej Ratusza, prezydent Krzysztof Jażdżyk oficjalnie przekazał plac budowy firmie MIRBUD S.A, podpisując z Prezesem Zarządu Jerzym Mirgosem stosowną umowę.

Następnie prezydent oraz przedstawiciele firmy MIRBUD udali się na działkę przy ul. Rawskiej, aby symbolicznie wkopać szpadel pod przyszłą budowę. Przypomnijmy, że obie strony planują zakończyć inwestycję pod koniec tego roku. – Pierwsze prace ruszą na początku czerwca, zaraz po Bożym Ciele – zapewnia.

– Najważniejsze, aby zakończyć prace, związane ze stanem surowym obiektu, przed okresem jesienno-zimowy.

– Cieszę się z faktu, że to właśnie skierniewicka firma wykona tę inwestycję, tym bardziej, że jest to renomowana firma MIRBUD. – dodaje prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Planujemy zakończyć prace jeszcze w tym roku, tak aby w grudniu, obiekt mógł być już w pełni użytkowany przez dzieci.

Całkowity koszt budowy żłobka to 13,4 mln zł. Warto dodać, że miasto pozyskało na ten cel środki, w kwocie 6,4 mln zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach resortowego programu, rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”. Kwota ta pozwoli pokryć, ok. 50 % kosztów związanych z budową obiektu.

- Reklama -

Poprzedni artykułMamy Skierniewic – Wystawa fotograficzna
Następny artykułSkierniewiccy policjanci poszukują zaginionego Edwarda Lisiewskiego
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments