Strona główna Wiadomości Młody mężczyzna odpowie za znieważenie policjantów

Młody mężczyzna odpowie za znieważenie policjantów

W miniony weekend skierniewiccy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku ze znieważeniem funkcjonariuszy publicznych.

22 stycznia b.r. około godziny 20:00 dyżurny policji skierował dwuosobowy patrol do miejscowości Strobów w związku ze zgłoszeniem zakłócania porządku publicznego.  Na miejscu interwencja została podjęta wobec trzech mężczyzn.

W trakcie czynności jeden z mężczyzn będący pod silnym działaniem alkoholu (około 2 promili) wykazywał agresję słowną, nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu do wytrzeźwienia. Informacja o zatrzymaniu zwiększyła  agresję mieszkańca gminy Nowy Kawęczyn, który znieważył interweniujących policjantów kierując pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe. 

W trakcie przejazdu do komendy zatrzymany wykazywał również agresję fizyczną, pomimo zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz założonych kajdanek kopał  w drzwi i szybę, fotel oraz podsufitkę radiowozu.

Mężczyzna  po wytrzeźwieniu  usłyszał  zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. W związku z popełnieniem przestępstwa 21-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że policjant w trakcie wykonywania czynności służbowych pozostaje funkcjonariuszem publicznym, dlatego w przypadku zniewagi  korzysta ze szczególnej ochrony prawnej przewidzianej przepisami prawa karnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE