Młodzi Wojownicy z 47 medalami

0
6103

14 złotych, 17 srebrnych i 16 brązowych, w sumie 47 medali wywalczyli zawodnicy z klubu MMKS Wojownik podczas rozgrywanego w Skierniewicach Turnieju Judo Dzieci o Puchar Banku Spółdzielczego.

150 najmłodszych judoków z województw łódzkiego i mazowieckiego wzięło udział w skierniewickim turnieju judo o puchar Banku Spółdzielczego, który odbył się w minioną sobotę, 17 listopada na hali ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Tetmajera w Skierniewicach. Patronat nad zawodami objął prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Reprezentanci klubu MMKS Wojownik spisali się znakomicie, udowadniając, że na szkoleniu młodych judoków znają się jak mało kto. Osiągnięte wyniki są na to najlepszym przykładem. Wojownicy wywalczyli bowiem 47 krążków. Aż 14 zawodników zdominowało swoje kategorie wagowe i sięgnęło po złoto. Wśród nich znaleźli się: Mieszko Płotkowiak, Jakub Dudek, Hanna Derda, Adrian Skopiński, Oktawian Rychtelski, Patryk Trzaskowski, Borys Nowak, Olaf Karwat, Ignacy Pawłowski, Oliwier Jackowski, Ania Rosińska, Hanna Lewandowska, Marcelina Cichal i Jan Bartosiewicz.

Srebrne medale wywalczyli: Miłosz Pisarek, Antoni Owczarek, Adam Derda, Franciszek Popkowicz, Nataniel Rychtelski, Oskar Dzik, Jan Zychalak, Jakub Rudzik, Bogusław Maszynkiewicz, Olaf Zuchora, Filip Zuchora, Karolina Jędrzejczyk, 2x Piotr Rudnicki, Zuzia Kozłowska, Julia Broniarek i Olga Czubatka. Na najniższym stopniu na podium znaleźli się: Oliwia Dworczyńska, Emilia Kowalik, Franciszek Kudaj, Anna Broniewicz, Jakub Kaczyk, Antek Sawicki, Zosia Bogumił, Marcel Wieprzkowicz, Błażej Kraszewski, Filip Jaroszewski, Piotr Kaczyk, Alan Michalski, Mikołaj Jaros, Paweł Stolla, Mikołaj Górecki i Olgierd Figiel. O krok od medalu byli także: Iza Wieprzkowicz i Ksawery Wasilewski, ale ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu.

Trenerami wyżej wymienionych zawodników są: Andrzej Owczarek, Michał Gołębiewski, Tomasz Zarębski, Jerzy Gołębiewski.