Moc atrakcji 39. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw 17–18 września 2016 r.

Artykuł sponsorowany

0
407

Moc atrakcji 39. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw 17–18 września 2016 r.

Świąteczna Parada

Z każdą kolejną edycją kolorowa parada przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 50 grup! Cieszy fakt, że co roku do barwnego korowodu dołączają kolejne stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i kluby sportowe. Przemarsz tradycyjnie ruszy w sobotę o godzinie 11:30.

Wyjątkowy gwiazdozbiór

W 2016 roku skierniewickie święto rozbłyśnie największą liczbą gwiazd. W trakcie dwudniowej imprezy zaplanowano liczne koncerty. W sobotę na scenie pojawią się m.in. Akcent, Kobranocka, TSA, Margaret. W niedzielę wystąpią Kabaret Ciach, Sokół i Marysia Starosta, Enej, Elektryczne Gitary oraz legendarna Maryla Rodowicz!

Widowiskowa noc

Profesjonalny pokaz sztucznych ogni oraz druga odsłona mappingu na fasadzie ratusza. To widowiskowe punkty programu, które z pewnością przyciągną uwagę wszystkich gości święta!

Miasto Pełne Smaku

Podczas 39. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw będzie można poznać smak Skierniewic. W sobotę i niedzielę na głównym rynku miasta zaplanowano ogromne degustacje. Pierwszego dnia zjemy skierlotkę, zupę brokułową, leczo oraz dziczyznę z kaszą. Z kolei w niedzielnym menu pojawi się gulasz oraz produkty przygotowane przez organizatorów kampanii „Pora na pomidora” (wielkie gotowanie na rynku: sobota, 13:00–15:00; niedziela, 10:00–18:00).

Targi Ogrodniczo-Rolne

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to także imprezy branżowe. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej odbędą się kolejne, już XIX Targi Ogrodniczo-Rolne. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje blisko 40 wystawców (oficjalne otwarcie targów zaplanowane jest w sobotę o godzinie 10:00).

Piknik myśliwski

Występy Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego, degustacje, prezentacje myśliwskich zwierząt, wyjątkowy klimat – to kolejny atrakcyjny element programu Święta. Myśliwi pojawią się zarówno na głównej scenie święta, jak i na mniejszej scenie usytuowanej przy ulicy Gałeckiego 4 (koncert orkiestry: sobota, godz. 15:00 / piknik: sobota, godz. 13:00–20:00).

Święto Dzieciom

Specjalne punkty programu adresowane są do najmłodszych uczestników zabawy. Niedzielne popołudnie wypełni specjalny blok atrakcji na głównej scenie naszego Święta. W planie przewidziano animacje, konkursy oraz wyjątkowy teatrzyk z udziałem bohaterów z Ulicy Sezamkowej (niedziela, godz. 12:00–15:00). Warto wspomnieć także o Ogrodniczym Festiwalu Nauki dla najmłodszych, który zostanie zorganizowany na hali przy ulicy Pomologicznej (sobota i niedziela, godz. 10:00–18:00).

Poznaj Skierniewice

 W trzeci weekend września Skierniewice dadzą się poznać z najlepszej strony. To doskonała okazja, aby oprowadzić po naszym mieście gości z kraju i zagranicy. Dni otwarte w Parowozowni, zwiedzanie Osady Pałacowej, bramy parkowej czy odnowionego parku miejskiego – to tylko niektóre obowiązkowe punkty każdej wycieczki.

Skierniewice w TVP

Największa plenerowa impreza w Skierniewicach wymaga specjalnej oprawy medialnej. W tym roku nasze święto będzie na żywo relacjonowane przez dziennikarzy TVP. Specjalne studio programu „Pytanie na śniadanie” zostanie zbudowane w osadzie pałacowej. Jego gospodarzami będą Monika Zamachowska i Mateusz Szymkowiak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o