Strona głównaPatronat medialnyMoc atrakcji na jubileuszowym Festiwalu Nauki PWSZ

Moc atrakcji na jubileuszowym Festiwalu Nauki PWSZ

- REKRAMA -

Przed nami jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Nauki organizowany przez PWSZ w Skierniewicach. W tym roku impreza przebiegać będzie pod hasłem „Woda jako źródło”. Przez dziesięć festiwalowych dni organizatorzy proponują mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Będą wykłady otwarte, warsztaty, konkursy i wyjazdy studyjne połączone z zajęciami w plenerze.

Festiwal Nauki znalazł już swoje stałe miejsce w przestrzeni miasta i sercach skierniewiczan. Jeszcze zanim powstanie program imprezy, na skrzynki meilowe uczelni wpływają zapytania kiedy festiwal się zaczyna i zgłoszenia udziału w różnych jego wydarzeniach, a tych nie brakuje.

W programie festiwalu wiele propozycji dla dzieci i młodzeży, uczniów skierniewickich szkół. Są też zajęcia otwarte, w których udział może wziąć każdy. Jak choćby wykład inauguracyjny „Dzikie rośliny jadalne jako smaczne uzupełnienie domowego jadłospisu”. Poprowadzi go wybitna etnobotaniczka Katarzyna Mikulska. Kolejną otwartą imprezą jest Słowiański Dzień Matki. Będą potrawy jakie 1000 lat temu mamy przyrządzały swoim dzieciom, a także gry i zabawy o słowiańskich korzeniach. W piątek 25 maja odbędzie się ECON – Ekologiczny Konwent Fantastyczny, a w niedzielę, 27 maja, zaplanowano piknik teatralny.

Sztandarową imprezą festiwalu pozostaje piknik rodzinny. 27 maja od godziny 13 do 18 na terenie studenckiego kampusu PWSZ przy ulicy Batorego czeka na wszystkich prawdziwe naukowe szaleństwo. W strefie warsztatów edukacji ekologicznej znajdzie się kilkadziesiąt propozycji, jak choćby warsztaty garncarskie, wyplatania koszyków, survivalu, kulinarne, zabawy z modeliną, zielarskie, budowania domków dla owadów, krotkofalowców i mnóstwo innych.

W organizacji imprezy duży udział ma miasto, które odpowiada między innymi za stronę kulinarną. Obok tradycyjnych przysmaków z grilla, będzie też kuchnia wegańska i wegetariańska.

– To największa impreza edukacyjna w regionie – mówi naczelnik wydziału edukacji urzędu miasta Iwona Górniak. – Dzięki temu, że jest organizowany Festiwal Nauki, również skierniewickie szkoły ponadgimnazjalne mają szansę się zaprezentować i pokazać z jak najlepszej strony.

– Festiwal odniósł wiele sukcesów na drodze do krzewienia edukacji ekologicznej i zmieniania świadomości lokalnej społeczności – mówi Anna Traut-Seliga. – Dzięki festiwalowi odwiedziliśmy mnóstwo miejsc, poznaliśmy mnóstwo ludzi, nauczyliśmy się bardzo wielu rzeczy. Poznaliśmy się też ze sobą. Impreza ma też ogromne znaczenie integracyjne. Przy jej organizacji współpracuje ponad dwieście osób. Festiwal stał się zjawiskiem w naszym regionie i mamy nadzieję, że dalej tak będzie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE