Strona głównaWiadomościModernizacja stadionu przy ul. Pomologicznej coraz bliżej?

Modernizacja stadionu przy ul. Pomologicznej coraz bliżej?

- REKRAMA -

Stadion przy ulicy Pomologicznej w końcu ma się doczekać modernizacji. Czeka na to od lat. Teraz, realny awans pierwszej drużyny Unii Skierniewice do III ligi zmobilizował władze miasta do konkretnych działań. Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że stadion po modernizacji ma spełniać standardy potrzebne na wyższym poziomie rozgrywkowym.

 

– Dzisiaj Unia Skierniewice zajmuje pierwsze miejsce w IV lidze. Mam nadzieję, że awans będzie i ta III liga do Skierniewic wróci.

Inwestycja obejmuje kompleksową wymianę i przesunięcie płyty boiska, system monitoringu płyty głównej, oświetlenie, modernizacje trybun i zaplecza, sektor dla gości a także budowę boiska bocznego.

– Chcemy by nie tylko mecze piłki nożnej, ale też inne zawody sportowe mogły się tu odbywać. To nie będzie wielki, potężny, nowy stadion, bo na taki Skierniewic nie stać, ale chcemy mieć fajny kameralny obiekt, na którym będą się mogły odbywać różne imprezy sportowe.

Modernizacja stadionu realizowana będzie w kilku etapach. W tym roku powstać ma projekt, niezbędne uzgodnienia i pozwolenia. W przyszłym roku miasto chce wystąpić o fundusze zewnętrzne, m.in. do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zapisano pół miliona złotych. Koszt całej inwestycji szacuje się wstępnie na około 4-5 milionów złotych. Część pieniędzy pochodzić ma z kasy klubu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE