Strona głównaWiadomościMOPR Skierniewice czeka na przeprowadzkę

MOPR Skierniewice czeka na przeprowadzkę

- REKRAMA -

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Skierniewicach zmienia swą siedzibę. Zamiast dotychczasowej, przy ul. Senatorskiej 12, wszelkie sprawy będą załatwiane w budynku byłego Centrum Kształcenia Ustawicznego. 

– Prace adaptacyjne już rozpoczęliśmy – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – W konsultacji z dyrekcją MOPR zmieniamy rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, tak by w czasie obostrzeń sanitarnych były one jak najbardziej bezpieczne i dla pracowników oraz podopiecznych.

Za nową lokalizacją u zbiegu ul. Kilińskiego z al. Niepodległości przemawia fakt, iż przed budynkiem jest duży parking, zaś do budynku prowadzi pochylnia przeznaczona dla wózków. 

– Przenosiny spowodują większa dostępność dla mieszkańców – przekonuje prezydent Jażdżyk – nie będzie już sytuacji, kiedy to do osoby niepełnoprawnej urzędnik musiał schodzić i w dolnym holu na przysłowiowym kolanie wypełniać dokumenty.

Adaptacja pomieszczeń, na które Ratusz wyasygnował blisko 700 tys. zł. potrwa do maja. W tym też miesiącu MOPR rozpocznie swoją działalność pod nowym adresem.

A co z pomieszczeniami na pierwszym pietrze przy ul. Senatorskiej 12? 

– Tu swoje miejsce znajdzie wspólna księgowość szkół prowadzonych przez miasto. Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję, by sprawy księgowe poszczególnych szkół prowadził jeden zespół – mówi prezydent Skierniewic – I właśnie w sąsiedztwie Wydziały Edukacji zagospodarujemy pomieszczenia, które obecnie zajmuje MOPR.

Jak się dowiedzieliśmy, organizacje pozarządowe, które miały swą siedzibę w dawnym CKU w większości pozostaną, Jedynie część z nich przeniesie się do nowych miejsc.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE