Muzycznie i Kameralnie: "Świat Tanga"

0
224

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza w niedzielę 29.11.2015 o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu Muzycznie i Kameralnie: „Świat Tanga” w realizacji Sentido del Tango. Sala Kameralna CKiS (dawny MOK), wstęp wolny.

„Świat Tanga”, koncert w wykonaniu zespołu Sentido del Tango w składzie:
Piotr Kopietz – bandoneon,
Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian,
Mateusz Szemraj – gitara.
Gościnnie: Anna Ozner – wokal

Argentyńskie Tango, to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Choć argentyńskie tango stale się zmienia i rozwija, to niezmienny pozostaje jego specyficzny rodzaj intymności i nostalgii oraz klimat, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango (http://sentido.art.pl/). To co wyróżnia zespół Sentido del Tango, to niepowtarzalne brzmienia bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary.

W programie koncertu m.in.: El choclo – A. Villoldo; Libertango – A. Piazzolli; Tango nr 1 – P. Kopietz; La cumparsita – G.M. Rodrigueza; Adios Nonino – A. Piazzolli; Por una cabeza – C. Gardela; Umówiłem się z nią na dziewiątą – H. Warsa; Odrobinę szczęścia w miłości – J. Petersburskiego i inne.

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o