MZK Skierniewice testuje nowe autobusy

0
350
solarisbus.com

Od najbliższego poniedziałku do piątku (22-27 lutego), mieszkańcy Skierniewic będą mogli przekonać się, jak w ruchu ulicznym sprawdza się nowy autobus marki Solaris Urbino 12. Jazdy testowe zaplanował MZK Skierniewice.

– Solaris Urbino 12 Nowej Generacji to autobus z silnikiem spełniającym najwyższe normy spalin EURO – 6 – mówi Winicjusz Nowak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Skierniewicach. – Jest to pojazd całkowicie niskopodłogowy, wyposażony w funkcję tzw. przyklęku z rozkładaną rampą najazdową, która ułatwia wjazd do pojazdu osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jest to również znaczne udogodnienie dla matek z małymi dziećmi w wózkach.

W pojeździe znajduje się specjalne miejsce, w którym dla zwiększenia bezpieczeństwa można dodatkowo zapiąć wózki inwalidzkie lub wózki dziecięce. Autobus jest również wyposażony, w opisane alfabetem Braille’a, przyciski informujące kierowcę o chęci opuszczenia autobusu przez pasażera. Znajduje się w nim również system informacji pasażerskiej, omawiający całą trasę przejazdu z aktualnymi przystankami, a także informujący o dojeździe do przystanku następnego. System ten dostosowany jest do potrzeb osób słabowidzących i słabosłyszących.

– W trakcie testów nowego autobusu, ankieterzy z Urzędu Miasta Skierniewice, będą prosili pasażerów o wypełnienie krótkiej ankiety – informuje Zbigniew Sawicki, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice. – Będziemy chcieli poznać opinie skierniewiczan na temat testowanego pojazdu, ponieważ spółka MZK planuje zakup nowoczesnych autobusów, na które chcemy pozyskać fundusze zewnętrzne.

MZK Skierniewice nie po raz pierwszy testuje nowe autobusy. W 2015 roku po ulicach Skierniewic jeździł niskopodłogowy autobus miejski marki Volvo o napędzie hybrydowym. Prezes MZK Winicjusz Nowak zapowiada, że w przyszłości planuje testy również innych pojazdów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o