Strona głównaBiznesNa co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nagrobka?

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nagrobka?

- REKRAMA -

Podczas dokonywania wyboru nagrobka, który stanie na grobie bliskiej dla nas osoby, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie, jak jakość, trwałość, ale też solidność ich wykonania. Poza tym ważne jest postępowanie według określonych etapów, aby zyskać pewność i spokój, że dokonaliśmy dobrą decyzję.

Po pierwsze — wybierz dobrą firmę kamieniarską

Wbrew pozorom to najważniejszy etap, jeśli chcemy, aby pomnik oraz nagrobek przetrwały przez wiele lat. Profesjonalny zakład kamieniarski, taki jak http://www.pomniki.eu/, charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem oraz bogatą ofertą. Dzięki czemu nie ma dla nich projektów niemożliwych, a zadowoleni klienci są jedynie tego potwierdzeniem. Właśnie tym warto kierować się, jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednią firmę, która wykona trwały pomnik oraz nagrobek.

Po drugą — postaw pomnik w odpowiednim momencie

Pomnik nie powinno postawić się zbyt szybko. Nie da się określić czasu, który będzie odpowiedni, gdyż wiele zależy od podłoża oraz warunków atmosferycznych. Standardowo można określić, że po upływie sześciu miesięcy od pochówku, można zacząć planować postawienie pomnika. Nie ma konieczności trzymania się ściśle tego okresu, gdyż czasem bezpieczniejsze jest poczekanie jeszcze miesiąca, tym bardziej, jeśli wypada to na środek zimy.

Po trzecie — wybierz kształt nagrobka

Kiedy już zdecydujemy się na postawienie pomnika, koniecznie musimy zająć się wyborem kształtu samego nagrobka. Profesjonalne firmy zazwyczaj współpracują ze swoimi klientami, a projekt wykonują na początku w programie graficznym, aby klient mógł ujrzeć efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Kształt płyty jest dowolny i zależy jedynie od gustu zamawiającego. Warto rozejrzeć się wśród pomników i nagrobków na cmentarzu, aby wybrać ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu.

Nie zapomnij o dodatkach

Na tym etapie bardzo ważne również jest zwrócenie uwagi na rozmieszczenie dodatków, takich jak wazon, lampa, czy miejsca, w którym będzie można poustawiać znicze, czy też wieńce. Szczególnie w okolicach listopada ilość zniczy może się zwiększyć, dlatego trzeba przewidzieć taką sytuację. Kolejną kwestią jest również wybranie czcionki, jej koloru i tego, co ma zostać napisane na nagrobku. Zazwyczaj poprzestajemy na wypisaniu złotymi lub srebrnymi literkami danych osobowych oraz daty urodzenia i śmierci. Jednak, kiedy zagospodarujemy miejsce na nagrobku, możemy zdecydować się na zamieszczenie na nim jakiegoś cytatu lub modlitwy.

Po czwarte — dokonaj wyboru kamienia

Kiedy posiadamy już gotowy projekt, kolejną ważną sprawą jest wybranie kamienia, z którego wykonany będzie nagrobek. Firmy kamieniarskie najczęściej polecają wybór granitu. Wynika to przede wszystkim z jego odporności na zanieczyszczenia i działania mechaniczne, dzięki czemu zyskujemy pewność, że pomnik będzie w idealnym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do wyboru jednak mamy także takie materiały jak piaskowiec, czy też marmur.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE