Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiNad wejście starostwa wróciła rozeta

Nad wejście starostwa wróciła rozeta

- REKRAMA -

Zobacz galerię [3]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [3]
Po 81 latach  nad wejście do budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach powróciła rozeta, w której króluje godło Rzeczpospolitej Polskiej z 1918 r. 

– Zawsze zastanawiałem się, co znajdowało się nad drzwiami wejściowymi do Sejmiku. Okazało się, że archiwa potrafiły dać nam odpowiedź – mówi starosta skierniewicki Mirosław Belina – Postanowiliśmy, aby na stulecie objęcia władzy przez pierwszego w niepodległej Polsce polskiego starostę Wacława Gajewskiego.

Prace rekonstrukcyjne wykonał Aleksander Wyrwicz, mieszkaniec powiatu skierniewickiego. To kolejny etap doprowadzania budynku do stanu świetności. Do tej pory udało się odrestaurować wszystkie ściany zewnętrzne oraz wymienić stolarkę okienną. W planach jest remont holu głównego oraz dostosowanie wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

– Prace te nie należą do łatwych, gdyż jest to budynek zabytkowy – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Dlatego też, w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków, musimy zadbać o odwzorowanie zgodnie ze stanem sprzed wieku. A to kosztuje.

Kilka miesięcy temu Starostwo Powiatowe otrzymało dotację w wysokości 72 tys. zł. z przeznaczeniem na prace renowacyjne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE