Za nami druga edycja konferencji „Tacy Sami”

Artykuł sponsorowany

0
231

Blisko 50 rodziców niepełnosprawnych dzieci i młodzieży pojawiło się na kolejnej edycji konferencji „Tacy Sami”. To pomysł, który nasz samorząd realizuje po raz drugi. Wspólne spotkanie ma przede wszystkim umożliwić wymianę doświadczeń i dać szansę na pozyskanie pełnej informacji na temat możliwości kształcenia i rozwoju osób niepełnosprawnych w Skierniewicach. Zakładany cel udało się zrealizować.

Rodzice dzięki udziałowi w konferencji mogli szczegółowo dowiedzieć się, jak funkcjonują skierniewickie placówki posiadające edukacyjną ofertę, skierowaną do osób niepełnosprawnych. W tym roku gospodarzem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, którego działalność można było poznać od podszewki.

– Naszym najważniejszym tegorocznym celem było dotarcie do rodziców i opiekunów, których dzieci zmieniają etap kształcenia. Chcieliśmy dostarczyć im jak najwięcej wiedzy niezbędnej do podejmowania odpowiednich decyzji. Chodzi o to, by rodzice wiedzieli, w której placówce ich pociechy otrzymają najbardziej efektywną opiekę – tłumaczy wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

Konferencja zorganizowana w budynku SOSW dała rodzicom szansę na bezpośrednie poznanie możliwości tego miejsca. Nie bez znaczenia była także wymiana doświadczeń z innymi rodzicami. Prezentacje osób, których dzieci korzystają z opieki ośrodka, były przepełnione masą cennych wskazówek, często zawierały także sporo osobistych refleksji.

Warto zaznaczyć, że pracownicy wszystkich integracyjnych placówek w Skierniewicach cały czas czekają na kontakt ze strony zainteresowanych osób. Szczegółowe informacje można uzyskać w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Zespole Szkół Integracyjnych, Przedszkolu nr 3 i w skierniewickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o