Strona głównaWiadomościNFZ zaprasza do założenia korzystania z e-Recepty

NFZ zaprasza do założenia korzystania z e-Recepty

- REKRAMA -

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza zainteresowanych mieszkańców Skierniewic na stoisko informacyjne dotyczące e-Recepty, której pilotaż prowadzony jest w dwóch skierniewickich placówkach medycznych: Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego oraz NZOZ JUDYTA.

Już w niedzielę 17 czerwca w godzinach 10.00-13.00, podczas wydarzenia sportowego w Parku Miejskim, w namiocie NFZ będzie można założyć profil zaufany. Pacjentom, którzy biorą udział w pilotażu, udostępniono już podstawową wersję IKP – Internetowego Konta Pacjenta. Aby zalogować się do IKP na portalu pacjent.gov.pl należy najpierw założyć tzw. profil zaufany. Po zalogowaniu i wpisaniu do systemu swojego adresu e-mail i numeru telefonu, pacjent może otrzymywać wystawione e-recepty na urządzeniach mobilnych.

Na stoisku będą także wydawane karty EKUZ. Karty ważne są rok i przydadzą się podczas zagranicznych wakacji – pacjentowi z kartą, w razie zachorowania, przysługuje taka sama opieka jak ubezpieczonemu mieszkańcowi danego kraju. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty, a studenci również legitymację studencką.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sad

To po Polsku ?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE