Strona główna Kultura Nie będzie w Skierniewicach środków z programu „Kultura w sieci”

Nie będzie w Skierniewicach środków z programu „Kultura w sieci”

0
Nie będzie w Skierniewicach środków z programu „Kultura w sieci” (kinoteatr polonez)

- REKRAMA -

Znane są wyniki naboru wniosków, które spłynęły do Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”. 

Program, na którego realizację przeznaczono 60 mln złotych, jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii. 

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym – największym w historii programów dotacyjnych Narodowego Centrum Kultury – zainteresowaniem. Zgłoszono łącznie 5 948 wniosków, których łączna kwota przekroczyła 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. Obecnie rozpoczął się etap zawierania umów. Ruszyły też pierwsze wypłaty dotacji. 

Niestety, na liście przedsięwzięć zaakceptowanych do realizacji, nie znajdziemy żadnego złożonego przez instytucje i organizacje pozarządowe działające w Skierniewicach. 

O kolejności beneficjentów decydowała punktacja przyznawana na poziomie rozpatrywania aplikacji. I prawdopodobnie to właśnie zaważyło na tym, że do Skierniewic nie trafią dodatkowe środki. Aby znaleźć się na liście „wygranych” należało zgromadzić co najmniej 75 punktów. Tyle właśnie ma wniosek opatrzony nr 1182, który zamyka listę zwycięskich aplikacji. 

Projekty rodem ze Skierniewic znalazły się na liście negatywnie rozpatrzonych. I to nie w samym „czubie”. Lista negatywnie rozpatrzonych aplikacji obejmuje 4319 pozycji. Prezentujemy poszczególne miejsca i punktacja skierniewickich projektów:

  • 1086. Muzeum Historyczne Skierniewic „Muzeum Historyczne Skierniewic w sieci”  69,33 pkt.
  • 1717.  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SKIERNIEWIC  „Jestem Dumny – kontynuacja akcji promocyjnej w sieci”  66,33 pkt. 
  • 1801. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach „eSencja Kultury – budowa platformy internetowej o kulturze” 66,00 pkt.
  • 2121. Stowarzyszenie Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty „Wirtualny spacer po miejscach pamięci 26 Dywizji Piechoty” 64,34 pkt.
  • 2643.  Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach „300 lat Kościoła Św. Stanisława – jubileusz parafii online” 61,67   pkt.

To oznacza, iż sumując obie listy, najlepszy skierniewicki projekt znalazł się na pozycji nr 2268 (na 5948 zgłoszeń). 

Jedynym „pozytywem” jest fakt, iż żaden z tutejszych projektów nie trafił na listę projektów opatrzonych błędami formalnymi.

Z naszego sąsiedztwa środki otrzymają: Muzeum w Łowiczu na stworzenie wirtualnego Muzeum (miejsce 643, 77 pkt. Kwota dofinansowania 23 tys. zł.) oraz Stowarzyszenie Topory na kolejną już edycję „Rawa gra szanty on line” (miejsce 744, 76,33 pkt. Kwota dofinansowania 65 tys. zł). 

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version