Nielegalne papierosy i alkohol u 60-latki z gminy Skierniewice

0
2129

Skierniewiccy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę za handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Policyjne działania zakończyły się zabezpieczeniem znacznej ilości towarów akcyzowych. Uszczuplenie akcyzy skarbowej oszacowano na prawie 19 000 złotych.

Nieumundurowani policjanci rozpracowując środowisko przestępcze wytypowali kobietę utrzymującą się z handlu towarami akcyzowymi. Ustalili, że kobieta sprzedawała okolicznym mieszkańcom wyroby tytoniowe i alkohol bez akcyzy.

13 października policjanci zaskoczyli swoją obecnością właścicielkę posesji w gminie Skierniewice. Informując o celu swojej wizyty stróże prawa przystąpili do przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 60 letniej kobiety. W trakcie czynności ujawnione zostały znaczne ilości wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych. Łącznie zabezpieczone zostało 460 sztuk papierosów, prawie 17 kg tytoniu i 111 litrów spirytusu. Uszczuplenie akcyzy skarbowej kryminalni wyliczyli na sumę blisko 19 000 złotych.

Do wyjaśnienia sprawy 60 letnia mieszkanka gminy Skierniewice została przewieziona do jednostki policji. Tłumaczyła, że procederem tym trudniła się ze względu na trudną sytuację materialna w rodzinie. Wyroby zakupione od przypadkowych osób przepakowywała i odsprzedawała okolicznym mieszkańcom nieco drożej. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów z kodeksu karnego skarbowego i ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here