Strona głównaWiadomościNieostrożność może nas sporo kosztować. Policja ostrzega przed nowymi oszustwami

Nieostrożność może nas sporo kosztować. Policja ostrzega przed nowymi oszustwami

- REKRAMA -

Policjanci ze Skierniewic otrzymują zgłoszenia o oszustwach przy użyciu komunikatora platformy OLX oraz przy użyciu programu Anydesk. Funkcjonariusze apelują, aby bezwzględnie chronić swoje dane do logowania do bankowości elektronicznej i mobilnej.

- REKRAMA -

Oszuści działający w internecie wymyślają nowe metody wyłudzenia pieniędzy. Przełamują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych i podszywają się pod ich właścicieli, prosząc o pożyczkę  różnych kwot, wypłacanych przy użyciu kodu Blik. Niedawno pojawiło się nowe oszustwo związane z platformą OLX. Przez naszą nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić pieniądze. Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności. Sprawcy podszywają się również pod pracowników banku, dzwonią do potencjalnych ofiar informując, że na ich koncie doszło do nieautoryzowanych transakcji. Następnie proszą o zainstalowanie dodatkowych oprogramowań takich jak na przykład Anydesk, dziękim którym uzyskują dostęp do naszego urządzenia. Przestępcy wysyłają również wiadomości tekstowe z linkami dotyczącymi rzekomo nieuregulowanej płatności za media lub  dopłat do przesyłki pocztowej.

Pamiętajmy, że nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta lub danych karty. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Podejrzewając, że ktoś próbuje dokonać oszustwa, należy powiadomić policję

- Reklama -

Skierniewicka policja prowadzi kilkadziesiąt  postępowań dotyczących różnego rodzaju wyłudzeń internetowych w których pokrzywdzeni utracili od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pomysłowość przestępców jest praktycznie nieograniczona, więc warto zachować czujność przy potwierdzaniu wszelkich płatności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE